Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Fabrykomiks arrow Demoniczny detektyw na MFK
Demoniczny detektyw na MFK Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Pawe? Justyna   
01.10.2009.

Fabrykancka wraz z twórcami rysownikiem Kajetanem Wykurzem  i scenarzystą Michałem Lebiodą ma przyjemność ogłosić,  że dnia 3 października na  Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi odbędzie się premiera papierowego wydania naszego komiksu „Demoniczny detektyw”. Jest to pełna wersja historii znanej z naszego portalu, wzbogacona o zakończenie i dodatkową, niewykorzystaną wcześniej scenę pościgu.

Akcja „Demonicznego detektywa” dzieje się we współczesnej Łodzi.

W wyniku robót drogowych z tajemniczej skrzyni uwolniony zostaje Mammon – demon chciwości. Szybko udaje mu się omamić mieszkańców miasta, których ogarnia istna gorączka mamony. Pokonać demona może tylko jeden osobnik...ekscentryczny detektyw Lucjan.

Zapraszamy w weekend festiwalowy do stoiska w budynku „Textilimpexu” przy ulicy Traugutta 25


Ciężko mi nie odnosić się z sympatią do komiksu, w którym w scenie finałowego pościgu pojawia się tramwaj nr.46. Tak się składa, że przez pół życia dojeżdżałem tym tramwajem do domu. Jeżeli dodać do tego świetny, dynamiczny rysunek i fajnie poprowadzoną narrację to efekt jest dużo więcej niż satysfakcjonujący.   „... ambicja i ciężka praca. Tego właśnie brakuje polskiemu komiksowi“ mówi jeden z bohaterów Demonicznego Detektywa. Na pewno nie w tym przypadku. Polecam.

Krzysztof Ostrowski


„Demoniczny detektyw”

Dom Wydawniczy „Księży Młyn”

wydanie I

  1. 32 strony

  2. format: 190x270mm

  3. cena: 12 zł

  4. oprawa miękka

  5. druk: cz-b

  6. dystrybucja: księgarnie, internet

  7. papier kredowy

  8. ISBN: 978-83-612-5367-9

Komentarze (2)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google