Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Historia
Historia Sportu - historia ?odzi. ?ódzki Klub Sportowy 1908-2008 Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Muzeum miasta ?odzi   
19.07.2008.

W roku 100-lecia powstania Łódzkiego Klubu Sportowego Oddział Sportu i Turystyki MHMŁ zaprasza na wystawę przybliżającą historię klubu. ŁKS to najbardziej utytułowane stowarzyszenie sportowe Łodzi. Jego reprezentanci odnosili i odnoszą sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych.

 
Krótkie studium o rozwoju rzeki Jasie? Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Krzysztof Olkusz   
08.07.2008.

Od jakiegoś już czasu trwa w Łodzi akcja informująca mieszkańców o istniejącej w mieście sieci hydrograficznej. Podejmowane są próby uświadomienia łodzianom, że słynne "18 łódzkich rzek" to nie legenda, lecz jak najbardziej istniejące realnie smugi wodne - by nie używać pejoratywnego określenia, jakim byłyby "cieki"; smugi, które odegrały w rozwoju miasta niebagatelną rolę.

 
Ary Sternfeld - ?ódzkie akcenty w ?yciu uczonego Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena J. Pawlak   
02.06.2008.

Ludzie od pradawnych czasów obserwowali niebo, a na nim gwiazdy i Księżyc. Zastanawiali się, czym one są, dlaczego poruszają się. Ziemię i wszystko co jest na niebie nazwano Kosmosem.

 
Dobry Diabe? - Scheibler Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Krzysztof Olkusz   
05.05.2008.

Gdyby zapytać turystów odwiedzających nasze miasto, lecz może przede wszystkim - gdyby zapytać łodzian, który z łódzkich fabrykantów był tym największym, najbogatszym, prawdopodobnie większość wskazałaby zdecydowanie na Izraela Kalmanowicza Poznańskiego.

 
Nie tylko kino Gdynia. Pocz?tki ?ycia filmowego w ?odzi Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: ?ukasz Biskupski   
05.05.2008.

W czwartek 8 maja o godz. 18:00 zapraszamy na czwARTek w Fabryce Sztuki. Łukasz Biskupski, członek TOPOGRAFII, opowie o początkach kina w Łodzi.

 
Kapela pocz?tków ulicy Wschodniej Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Maria Szcz?sna Nowakowska i Przemek Sta?czak   
20.04.2008.

U początków tej historii kręci się kwadratowa płyta na adapterze Bambino 4. Jest rok 1973, a pan Władysław Gamoń, serce i dusza Kapeli ze Wschodniej, osłuchuje się z dokonaniami kapel z Czerniakowskiej i Chmielnej.

 
?ódzka secesja - Kamienica "Pod Kasztanami" - Piotrkowska 43 Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena J. Pawlak   
05.04.2008.

Secesja – określana także jako Modern Style, Art Nouveau, Jungendstill, Sezessionstill - zrodziła się w latach 90 XIX w. Jej istotą było dążenie do stylowej jedności sztuki dzięki łączeniu działań w różnych dziedzinach, a w szczególności rzemiosła artystycznego, architektury, rzeźby i grafiki.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 28 z 35

reklama google

reklama google