Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura
Szczeniaki Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
25.03.2011.

Szczeniaki, debiutancki zbiór opowiadań Sylwii Siedleckiej, to hołd złożony wyobraźni i wolności pisarskiej. W polskiej prozie pojawił się nowy, wyrazisty talent. 30 marca w Śródmiejskim Forum Kultury odbędzie się spotkanie z Sylwią Siedlecką, autorką zbioru opowiadań Szczeniaki oraz prezentacja spektaklu parateatralnego "Szczeniaki.jpg" w reżyserii Joanny Zdrady-Biel.

 
Kontemplacyjny trans Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat. Teatr Chorea   
14.03.2011.

Muzyka warszawskiej grupy Radio Samsara to kontemplacyjny trans grany na oryginalnych instrumentach z Australii, Afryki, Indii i Nepalu. Mantryczne wokale przenikają się z dźwiękami i obrazami zarejestrowanymi z podróży; medytacyjna muzyka drogi.  

 
"Ni?y?ski" w Moskwie Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
02.03.2011.

W październiku, podczas niezwykle prestiżowego moskiewskiego festiwalu "Spotkania z Meyerholdem" zostanie zaprezentowany spektakl "Niżyński" wystawiony przez Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi wraz z Fundacją Kamila Maćkowiaka. W ten sposób obie instytucje włączą się w program promocji kultury polskiej zagranicą w ramach programu kulturalnego przewodnictwa Polski w Radzie UE w połowie 2011 roku.

 
?mier? banalna czy heroiczna? Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat. Galeria Manhattan   
01.03.2011.

Alicja Żebrowska to jedna z czołowych postaci, tworzących współczesną scenę sztuki w Polsce. Często zaliczana do nurtu sztuki krytycznej. W swoich pracach intensywnie eksploruje obszary objęte strefą tabu, podejmuje tematy marginalne, podskórne, pomijane, penetruje wyobraźnię i odmienne stany świadomości. W ostatnich kilku latach w jej twórczości widoczne są również wątki społeczne i patriotyczne..

 
Meeting Point Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mp   
26.02.2011.

Meeting Point to seria spotkań artystów różnych dziedzin sztuki z przestrzenią, czasem, publicznością i sobą nawzajem. Performatywne kompozycje powstające we wspólnym doświadczaniu otoczenia, tworzone są w technice improwizacji i kompozycji w czasie rzeczywistym (instant composition).

 
Czes?aw ?piewa z Lao Che Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: z mat.org   
25.02.2011.

Na wspólną trasę wyruszają dwa niezwykle oryginalne zespoły  - Lao Che i Czesław Śpiewa. Po raz pierwszy wystąpią na jednej scenie. Czesław Śpiewa i Lao Che reprezentują nowe kierunki na polskiej scenie muzycznej. Najnowsze albumy Czesław Śpiewa - "POP" oraz Lao Che - "Prąd Stały / Prąd Zmienny", cieszą się popularnością wśród słuchaczy i świetną frekwencją publiczności na koncertach. Występ w Łodzi planowany jest na piątego marca w klubie Dekompresja.

 
Rubinstein Piano Festiwal 2011 Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: z mat.org   
13.02.2011.

Artur Rubinstein (1887-1982), wybitny łódzki pianista swoją światową karierę rozpoczął w Paryżu w 1904 roku gdzie zagrał m.in . Koncert fortepianowy f-moll Fryderyka Chopina. Od tego pamiętnego dnia zagrał ponad sześć tysięcy koncertów.  Postać artysty przybliża Międzynarodowa Fundacja Muzyczna im. Artura Rubinsteina w Łodzi. Od 21 do 27 lutego, fundacja zaprasza na drugi Rubinstein Piano Festiwal.  

 
Sztuki przyjemne i nieprzyjemne Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: z mat.org   
28.01.2011.

Tematem XVII edycji Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych jest rzeczywistość współczesnego teatru. U podstaw realizowanego przez nas przedsięwzięcia legło zamierzenie ukazania tego wszystkiego, co stanowi o swoistości współczesnej twórczości teatralnej. 

 
Ubierz Alles! Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Fabrykancka i Neogotic   
28.01.2011.

„Ubierz Alles!” to nazwa nowego cyklu imprez, których celem jest promocja młodych projektantów mody, streetwear, designu. „Ubierz Alles!”to pokazy autorskich kolekcji ubrań , dwudniowy showroom z możliwością zakupów a także koncerty i afterparty do rana.  Ideą „Ubierz alles!” jest promowanie unikatowego, niemasowego designu, ubiorów nadających się do noszenia tu i teraz, a przede wszystkim za łagodną dla kieszeni cenę.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 379

reklama google

reklama google