Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura
Death Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
28.01.2011.

 THROBBING WAFLE ( Marcelo Zammenhoff, Gabriela Disko i Luke Ash23) to prawdopodobnie pierwszy w historii 'tribute band' (czy też 'cover band') grupy industrialnej. A zarazem dość nowy (powstały w 2009 r), konceptualny projekt członków grupy MIKROWAFLE. W założeniu, podobnie, jak ma to miejsce w przypadku grup naśladujących np. THE BEATLES - artyści wcielają się w oryginalne postacie i odtwarzają w większości oryginalne kawałki grupy THROBBING GRISTLE. Jednak precedens jest o tyle znaczący, że ta sztuka nie jest 'ładna' ani 'grzeczna', w potocznym ujęciu.

 
Intymne przewarto?ciowania Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: B?a?ej Filanowski   
28.01.2011.

„Intymne przewartościowania” to wspólna wystawa Agnieszki Borkowskiej, Izy Cieszko i Iwony Demko – artystek, które poprzez swoją sztukę dotykają kwestii relacji międzyludzkich i tożsamości kobiety we współczesnym świecie. Przekazując swoje odczucia i przemyślenia, nie posługują się językiem agresywnej agitacji czy publicystyki. Przekładają na język sztuk wizualnych osobiste refleksje i wątpliwości. Sygnalizują problemy moralne, społeczne i psychologiczne. Nie dostarczając odbiorcy jednoznacznych odpowiedzi, skłaniają do postawienia pytania: w jakim stopniu nasze życie jest zdeterminowane przez cielesność, kulturę, politykę?

 
Czwartkowe tournee Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: B?a?ej Filanowski   
24.01.2011.

W czwartek 27 stycznia warto wybrać się na tournee po łódzkich muzeach i galeriach. Czekają nas aż trzy  interesujące wernisaże. Miłośników fotografii przyciągnie wystawa studentów i absolwentów filmówki: "Łódź - widoki poza pamięcią".  W tym samym czasie na Więckowskiego  36 zostanie otwarta  "Furtka do szczęścia". Wystawa w Muzeum Sztuki dotyka problemów kapitalizmu i konsumpcjonizmu z punktu widzenia artystów z krajów wschodniej Europy. Godzinę później  możemy odwiedzić  Muzeum Miasta Łodzi i obejrzeć prezentację młodego, łódzkiego artysty  - Jana Jubaala Wasińskiego.     

 
Wyk?ad Andrzeja Turowskiego Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
23.01.2011.

To w pracach Turnera percepcyjny proces oślepienia stawał się przedmiotem studiów a wraz z nim rozpoczynał się cerebralny stosunek do słońca, jako tematu malarskiego. Oko zostało skonfrontowane bezpośrednio ze słońcem: zlewało się z nim, tworząc nierozerwalną całość.

 
Shaping time - next part of workshops Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat. org.   
17.01.2011.

W poniedziałek 17. 01. 2011  w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera odbędzie się organizowany wraz z  Flaggfabrikken Center for Photography and Contemporary Art polsko-norweski przegląd sztuki wideo  i seminarium Videoart Session „Shaping Time” (projekt finansowany przez Fundusz Wymiany Kulturalnej).

 
Apel o szacunek dla ?ódzkiej Kultury Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: redakcja   
15.01.2011.

14 Stycznia 2011 w Gazecie Wyborczej został opublikowany apel dotyczący sytuacji w Łódzkiej Kulturze. Zapraszamy do lektury.

 

 
MuBa-rdzo udany start Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.se-ma-for   
15.01.2011.

W piątek, 7 stycznia 2011 roku, zainaugurowaliśmy działalność nowego kina w Łodzi. „Kino MuBa” nie będzie jednak zwykłym kinem, z typowym repertuarem. W naszych kameralnych, acz niezwykle wysmakowanych progach, widzowie szukający kontaktu z tym, co wciąż pozostaje niszą, znajdą nareszcie godne zaspokojenie. W dniu otwarcia, sala licząca 35 miejsc siedzących, dosłownie pękała w szwach. Nasi goście siedzieli, stali, kucali, a nawet leżeli pod ekranem! Prawie 80 widzów, którzy ze wszystkich kulturalnych propozycji w Łodzi, wybrali tego wieczora właśnie Kino MuBa, z pewnością nie mieli powodów by narzekać.

 
Kosmopolitania Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Fabrykancka i SNJ   
04.01.2011.

Pierwsze spotkanie rozpocznie się od wykładu poświęconego Afro Mechano Futuryzmowi. Poprowadzi go doktor IS PAN Przemysław Strożek, autor rozlicznych esejów i konferencji poświęconych futuryzmowi włoskiemu i polskiej awangardzie. Po wykładzie zapraszamy na koncert WIKTORA SKOKA praktyka i teoretyka muzyki industrialnej, twórcę JUDE i aktywnego didżeja. Będzie też okazja towarzyszyć narodzinom grupy „11” której debiut w elektryczno-wokalnych improwizacjach będzie dedykowany duchowi maszyny

 
Warsztaty Machulskiego Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
03.01.2011.

8 stycznia o godzinie 11.00 odbędzie się drugie spotkanie w tegorocznym cyklu warsztatów dramaturgicznych prowadzonych przez Juliusza Machulskiego, wybitnego twórcę współczesnej komedii.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 379

reklama google

reklama google