Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura
Andrzej Strumi??o. Malarstwo. Psalmy, Apokalipsa, obrazy nowe Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Muzeum Miasta ?odzi   
11.11.2010.

Od 18 listopada w Muzeum Miasta Łodzi będzie można oglądać wystawę malarstwa prac Andrzeja
Strumiłły. Do autora wystawianych prac - czyli malarza, rysownika, fotografika, rzeźbiarza, scenografa
teatralnego i telewizyjnego, grafika projektowego, ilustratora książek, autora aranżacji i projektów
architektury wystawienniczej, poety i eseisty, kuratora wielu wystaw i plenerów, podróżnika,
zaangażowanego działacza na rzecz rozwoju kultury i ochrony krajobrazu północno-wschodniej Polski
- doskonale pasuje określenie „człowiek renesansu’”.

 
Prosimy przygotowa? latarki Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
10.11.2010.

19 Listopada w Atlasie Sztuki zostanie otwarta intrygująca wystawa pod tytułem "Brzuch Atlasa".   Wystawa na której trudno będzie znaleźć dzieło sztuki...

 
IN/OUT Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: B?a?ej Filanowski   
29.10.2010.

IN/OUT jest wystawą konfrontującą odmienne wrażliwości i koncepcje dotyczące fotografii oraz sztuk wizualnych, wypracowane przez młodych twórców. Tytuł wystawy sugeruje przełomowy moment, którym może być zarówno konfrontacja z szerszą publicznością jak i ostatni, najważniejszy egzamin w ramach studiów.

 
Shaping Time - projekt twórczej wymiany mi?dzynarodowej Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat. org.   
29.10.2010.

We wrześniu 2010 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (Katedra Fotografii) we współpracy z partnerem norweskim: Flaggfabrikken Center for Photography and Contemporary Art (www.flaggfabriken.net) rozpoczęła projekt Shaping time, który zakończy się w sierpniu 2011. Projekt jest współfinansowany przez Fundusz Wymiany Kulturalnej operatora Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 
Cinergia Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: z mat.org   
27.10.2010.

Już 4 listopada rusza XV edycja festiwalu "Cinergia"! Głównym celem festiwalu są niekonwencjonalne działania i propozycja zmiany postrzegania przez publiczność współczesnego kina europejskiego i światowego. 

 
Nordland Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
25.10.2010.

Już 26 Października odbędzie się Nordland Art Festival festiwal. Jest to przede wszystkim projekt muzyczny gdzie elementy pokazów filmowych są akcentem podkreślającym Skandynawski i Nordycki profil naszego festiwalu. Nordland Art Festival, będzie pełnił rolę muzycznej platformy eksportowej i miejsca do budowania relacji biznesowych około branży oraz spotkań dla wszystkich , zaangażowanych twórców i artystów ze świata muzyki i kina skandynawskiego. 

 
Paralaksa. Spojrzenia Zbigniewa Rogalskiego Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Muzeum Sztuki w ?odzi   
23.10.2010.

Zbigniew Rogalski to jeden z najbardziej znanych młodych polskich malarzy, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Po ukończeniu studiów i debiucie w białostockim Arsenale stał się współzałożycielem duetu Magisters działającego w zakresie fotografii, wideo i malarstwa. Wraz z Hubertem Czerepokiem, w ironiczny i nieraz przewrotny sposób, wytykali hipokryzje codziennej rzeczywistości, w tym środowiska artystycznego. Indywidualne prace artysty również nie są pozbawione tej ironii, ale inny już jest sposób patrzenia i rodzaj obserwacji. Rogalski maluje w sposób tradycyjny – farbami olejnymi na płótnie, jest to jednak malarstwo, które przyswoiło współczesne doświadczenie filmu i fotografii, nowych mediów, a nawet komiksu – zawiera kadry, odbicia, eksperymenty i subtelne efekty wizualne.

 
Doktor od Potworów Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: z mat.org   
21.10.2010.

Kosmos twórców kina klasy B bywa bardziej złożony, niż można by przypuszczać. Inna kwestia, że do zrozumienia wszystkich konstelacji i światów wytworzonych w głowach reżyserów, potrzeba mądrości starożytnych. Dziki pęd do tworzenia nowych kolorowych atrakcji zwodził często filmowców na grząskie i niebezpieczne bagna farsy i tandety.

 
Galeria Mistrzów Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
20.10.2010.

Już w najbliższy piątek - 22 października – w nowej przestrzeni wystawienniczej Muzeum Miasta Łodzi otworzy Galerię Mistrzów Polskich. Pokazywane są w niej dzieła malarstwa, rysunku i rzeźby najwybitniejszych polskich twórców, zgromadzone przez prywatnego kolekcjonera Krzysztofa Musiała.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 379

reklama google

reklama google