Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura
Konceptualizm. Medium fotograficzne Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
06.09.2010.

Wystawa prezentuje prace polskich artystów, którzy tworzyli w nurcie konceptualnym. Z jednej strony jest próbą historycznego spojrzenia na to złożone zjawisko, z drugiej zaś strony jest sumą pytań o naturę, możliwości i granice fotografii. W wyniku precyzowania postulatów konceptualizmu, w latach 60. i 70. zadawano pytania o to, czym jest medium fotograficzne. Realizując prace zbudowane na idei opartej na analizie fotografii artyści stawiali fotografii pytania o nią samą. Na wystawie prezentowane są zarówno prace uznanych klasyków, jak również zapomnianych artystów, których teorie artystyczne i realizacje nie znalazły z różnych powodów szerszego oddźwięku, natomiast po kilku dekadach jawią się jako działania prekursorskie, nie tylko na gruncie polskim, lecz także europejskim.

 
Fokus ?ód? Biennale 2010 Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
02.09.2010.

W dniach od 11 września do 10 października 2010 r. w Łodzi odbędzie się Fokus Łódź Biennale - międzynarodowa wystawa w przestrzeni publicznej, zatytułowana Od Placu Wolności do Placu Niepodległości. Łódzkie Biennale to intermedialne i  interdyscyplinarne wydarzenie artystyczne poświęcone sztuce współczesnej, kontynuujące ideę „Konstrukcji w Procesie”.

 
?ód? Czterech Kultur - program festiwalu Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
22.08.2010.

Łódź Czterech Kultur to interdyscyplinarne przedsięwzięcie, który ma zapełnić lukę po Festiwalu Dialogu Czterech Kultur. Organizatorzy podkreślają, że będzie to dla łodzian prawdziwe święto kultury i sztuki. Blisko 30 wydarzeń wpisanych w program festiwalu stanowić będzie przegląd aktualnych i ciekawych zjawisk artystycznych reprezentujących cztery kultury tworzące niegdysiejszą Łódź: żydowską, niemiecką, rosyjską i polską.  

 
Iron Butterfly wyst?pi w ?odzi Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: z mat.org   
21.08.2010.

Iron Butterfly - legenda kalifornijskiej rewolucji Flower Power, twórcy fali rocka psychodelicznego tworzonego pod wpływem najważniejszych artystów tamtego okresu, jak Jimi Hendrix czy Jim Morrison, wystąpią na pierwszym koncercie w Polsce - w łódzkiej Wytwórni!  

 
Tetro Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Kino Charlie   
19.08.2010.

Akcja 'Tetro' rozgrywa się w La Boca, artystycznej dzielnicy Buenos Aires, jednej z najstarszych części miasta, zamieszkiwanej głównie przez włoskich imigrantów. La Boca jest kolebka wielu sławnych śpiewaków, muzyków, poetów i malarzy. Pierwszy w Łodzi pokaz najnowszego filmu Francisa Forda  Coppoli odbędzie się 31 sierpnia w kinie Charlie.

 
Outline Colour Festival 2010 Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
06.08.2010.

Zapraszamy do zapoznania się z  programem dziewiątej odsłony Outline Colour Festival 2010. Kolejny raz organizatorzy międzynarodowego festiwalu przygotowali liczne imprezy i zaprosili do Łodzi zagranicznych twórców.

 
The Europen Union Youth Orchestra Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
03.08.2010.

Młodzieżowa Orkiestra Unii Europejskiej została założona w 1978 roku przez Lionela i Joy Bryerów. Zespół ucieleśnia ideały integracji europejskiej przez wspólną pracę młodych muzyków ze wszystkich krajów należących do unii. 

 
RETRO/PER/SPEKTYWY Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
26.07.2010.

Pięć lat istnienia Teatru CHOREA to doskonały moment na zrobienie pierwszej RETRO/PER/SPEKTYWY jego intensywnej działalności artystycznej, badawczej i edukacyjnej. Ten specyficzny festiwal teatralny powstaje jako przestrzeń konfrontacji, nowatorskich poszukiwań teatralnych, platforma spotkań warsztatowych oraz miejsce dyskusji dotyczących przemian zachodzących w teatrze XXI wieku.

 
We wrze?niu czas na Soundedit Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
25.07.2010.

Trwają przygotowania do drugiej edycji Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. W tym roku festiwal odbędzie się między 10 – 12 września.  

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 379

reklama google

reklama google