Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura
LDZIGN 2010 - zg?oszenia do przegl?du portfolio Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat. Lodz Art Center   
23.07.2010.

Przegląd Portfolio to bardzo popularna i atrakcyjna forma przedstawienia własnej pracy specjalistom w wybranej dziedzinie. 4. Międzynarodowy Festiwalu Designu w Łodzi – LDZIGN 2010 po raz pierwszy w Polsce oferuje taką możliwość w dziedzinie wzornictwa.

 
Hiszpa?skie Motywy Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Muzeum Kinematografii   
17.07.2010.

Rozpoczęty w Muzeum Kinematografii cykl "Hiszpańskie Motywy" prezentuje zaledwie wycinek niezwykle bogatych i zróżnicowanych kinematografii: hiszpańskiej i latynoskiej. W programie znalazły filmy najnowsze, zrealizowane w Hiszpanii i hiszpańskojęzycznych krajach Ameryki Łacińskiej oraz klasyka kinematografii hiszpańskiej.  

 
Kolory Polski Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat. Filharmonii ?ódzkiej   
07.07.2010.

Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w 1999 roku pod nazwą „Sieradzkie Lato Muzyczne”. Wówczas w klasztorze Sióstr Urszulanek w Sieradzu zorganizowane zostały cztery koncerty muzyki organowej i kameralnej. Zasięg festiwalu poszerzono o nowe miejscowości oraz zmieniono nazwę na Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Kolory Polski”.  Dziś widać jak bardzo festiwal ewoluował i poszerzył repertuar. Jego jedenasta edycja właśnie trwa!

 
Targowa Film Street Festiwal 2010 Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
06.07.2010.

Targowa Film Street, jeden z największych, bo o zasięgu międzynarodowym, ale i najbliższych łodzianom i Łodzi festiwali łączących film i muzykę, odbędzie się w tym roku po raz drugi. Tegoroczna edycja potrwa od 8 do 11 słonecznego lipca. I tym razem rozpocznie się mocnym uderzeniem. Będzie nim występ Chucka Mangione, genialnego trębacza i kompozytora, autora niezwykle popularnego, legendarnego motywu muzycznego do filmu „The Children Of Sanchez". To jedyny jego występ w tym roku w Europie! 

 
III Letnia Akademia Jazzu Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Letnia Akademia Jazzu   
02.07.2010.

Już po raz trzeci przy Łąkowej 29 melomani będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach z gwiazdami jazzu oraz koncertach, odbywających się w ramach Letniej Akademii Jazzu. Na początku lipca w ramach Akademii wystąpił The Manhattan Transfer - gwiazda tegorocznej edycji. Jazz w Klubie Wytwórnia zadomowi się do końca sierpnia. Zapraszamy do zapoznania się z programem tegorocznej edycji. 

 
Letnie Filmobranie Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Kino Charlie   
29.06.2010.

Kino Charlie, przez całe wakacje zaprasza na plenerowo-studyjne  FILMOBRANIE, tym razem na terenie Fabryki Sztuki na ul. Tymienieckiego. W lipcu i sierpniu przygotowaliśmy propozycje "letnie, łatwe i przyjemne" ale także takie, które będą zapowiadały wydarzenie filmowe roku, jakim jest Forum Kina Europejskiego.

 
Robotnicy opuszczaj? miejsca pracy Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Muzeum Sztuki   
29.06.2010.

Praca nie kończy się, kiedy opuszczamy miejsca pracy. Dla wielu staje się życiem, anektuje czas wolny, angażuje emocjonalnie. Zjawiska związane z rozwojem społeczeństwa informacyjnego, sektora usług i ekonomii opartej na wiedzy przyniosły szereg zmian. Fabryka jako model produkcji przekształciła się w przedsiębiorstwo, sztywne stopnie awansu zmieniły się w nieograniczone możliwości kariery lub degradacji, a stałe zatrudnienie zastępuje niepewna praca tymczasowa. Jaką wartość posiada praca wykonywana w domu? Czy współdziałanie i komunikowanie się z innymi też mogą być pracą? Jakie modele pracy proponują artyści? I czy w sztuce istnieje potencjał, który może przekształcać rzeczywistość?

 
The Manhattan Transfer Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
23.06.2010.

Wieczór inauguracyjny III Letniej Akademii Jazzu uświetni występ legendarnej grupy wokalno - jazzowej: Manhattan Transfer, grupy powstałej w 1972 roku w Nowym Jorku z inicjatywy Tima Hausera, która w bardzo szybkim czasie podbiła serca słuchaczy w Ameryce i nie tylko. Ich bardzo indywidualne, jazzowo-swingowo-ragtime'owe brzmienie połączone ze świetną techniką wokalistów zdołało zawojować muzyczny świat.

 
Wystawa Romana Lipskiego Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: red   
21.06.2010.

O Romanie Lipskim i jego twórczości wiemy w Polsce bardzo niewiele. Wydaje się że, jego twórczość znana jest jedynie wąskiej grupie kuratorów i historyków sztuki. W galerii Atlas Sztuki od 25 czerwca będziemy mogli zobaczyć jego indywidualną wystawę. 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 82 - 90 z 379

reklama google

reklama google