Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura
Kiri Te Kanawa Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
21.06.2010.

Kiri Te Kanawa stała się legendą niemal z dnia na dzień po fantastycznym debiucie w roli Hrabiny w "Weselu Figara" w Covent Garden w 1971 roku. Po tym wydarzeniu błyskawicznie zdobyła status międzynarodowej gwiazdy i jednej z najsłynniejszych sopranistek świata.

 
Robert Morris w Muzeum Sztuki Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Muzeum Sztuki   
15.06.2010.

Projekt „Robert Morris. Uwagi o rzeźbie. Obiekty, instalacje, filmy” to kolejna realizacja Muzeum Sztuki, która ma miejsce w ramach programu zmierzającego do konfrontowania - a poprzez to, odczytywania na nowo - relacji łączących historyczną awangardę z koncepcjami i praktykami sztuki współczesnej. Wystawa ta jest pierwszym indywidualnym pokazem prac tego światowej sławy artysty w Polsce. Na ekspozycji liczącej dwadzieścia trzy obiekty, zobaczyć będzie można, znane z podręczników o sztuce  formy autorstwa Roberta Morrisa: Two Columns (1961) i Untitled (Three L-Beams ) (1965).

 
Weeping Chandelier Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
14.06.2010.

Project jest zainspirowany rozpadem rzeczy pozornie bezcennych, kruchych i delikatnych. ‘Weeping Chandelier’ czyli Płaczący Żyrandol to anty-logo elitarnej konsumpcji.  Symbolizuje dekonstrukcję tego co cenne i niepowtarzalne. ‘Weeping Chandelier’ jest eksperymentem nadawania rzeczom niezwykłym cech przedmiotów zwyczajnych i vice versa, tworzenia poprzez odejście od nadmiernej wartości nadawanej dziełom sztuki.

 
Sztuka konceptualna w Polsce - ?rodki artystyczne, ludzie, znaczenia Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Focus ?ód? Biennale   
13.06.2010.

Sztuka konceptualna – konceptualizm - to pewien skrót myślowy jakim posługujemy się by wyodrębnić i objąć jednym określeniem zjawiska reprezentujące dominującą tendencję w sztuce lat 70. Także sztuka polska tego czasu, w znacznej części, powstawała pod jej wpływem. Podjęcie nowych wątków następowało na polu teorii i praktyki prowadząc często do oryginalnych rezultatów, partnerskich wobec poszukiwań światowych (mimo licznych świadectw artystów mówiących o poczuciu odseparowania ‘żelazną kurtyną’). 

 
Warsztatowa 13 Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Magdalena Paszkiewicz   
12.06.2010.

,,Warsztatowa 13’’ to prezentacja prac dwunastu młodych artystów, którzy w świecie opanowanym przez komercję, reklamę, szybkość i jednorazowość, pragną podtrzymać tradycję grafiki warsztatowej.  

 
Czerwcowe wyk?ady w Muzeum Sztuki Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Muzeum Sztuki   
12.06.2010.

W czerwcu w Muzeum Sztuki w Łodzi polecamy cyklu wykładów na temat relacji między przemysłem i gospodarką a kultura i społeczeństwem.

 
Micha?owski i Goya Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Muzeum Sztuki (Pa?ac Herbsta)   
12.06.2010.

15 czerwca w Pałacu Herbsta - oddziale Muzeum Sztuki w Łodzi, otwarta zostanie wystawa "Michałowski i Goya", na której zaprezentowane zostaną: seria grafik Francisco Goi y Lucientes (1746-1823)  Los Desastres de la guerra (Okropności Wojny) oraz prace Piotra Michałowskiego (1800-1855) wśród nich: Napoleon na koniu, Somosierra, Przejazd artylerii przez rzekę.

 
Pusty Dom Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Fokus ?ód? Biennale   
12.06.2010.

Specyficzna przestrzeń Klubu Fokus Łódź Biennale tym razem oddana zostaje w ręce Agaty Bielskiej. Artystka przygotowała w niej wideo-instalację „Pusty dom”. Punktem wyjścia do tej realizacji jest myślenie o konkretnym wnętrzu jako o potencjalnej przestrzeni dla sztuki, która poprzez działanie artystki może zmienić swój charakter. Kilkukanałowa instalacja video Agaty Bielskiej zasadza się na pytaniu o zawarte w tytule pojęcia domu i pustki. Artystka postanowiła „udomowić” nieco surowe wnętrze Klubu, które determinuje architektura do niedawna znajdującego się tu sklepu.

 
Mamy lepszy pomys? na pami?tk?! Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat. org.   
12.06.2010.

Czy rzeczywiście uczestnicy projektu „Zawód Pamiątkarz” mają lepszy pomysł na pamiątkę z województwa łódzkiego? O tym będzie można się przekonać podczas wystawy wieńczącej realizację przedsięwzięcia. Projekt realizowany przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 99 z 379

reklama google

reklama google