Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Chod?! Podejd? bli?ej
Chod?! Podejd? bli?ej Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Piotr Cielecki, Dawid Furkot   
15.11.2010.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Wystawa jest czwartym z kolei – po Fotografowie jutra, Interior obrazu i Czuła ostrość 2.0 – wspólnym przedsięwzięciem Katedry Fotografii PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi oraz Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi. W Ośrodku Propagandy Sztuki będziemy mieli okazję zobaczyć najlepsze prace studentów i absolwentów kierunku.

Wystaw fotograficznych jest dużo. Wiąże się to z wieloma faktami, między innymi z tym, że ostatnimi czasy gros ludzi zainspirowanych powszechnym dostępem narzędzi do cyfrowej rejestracji obrazu uznało za stosowne produkowanie przytłaczającej ilości kolorowych obrazków i dzielenie się nimi z szeroką publiką. Takie czasy.

mat. org.
mat. org.
 

Wystawa w Ośrodku Propagandy Sztuki jest jednak wyjątkowa, głównie dlatego, że trafiły na nią zdjęcia ludzi, dla których fotografia jest przede wszystkim pasją. Znalazły się na niej prace studentów łódzkiej Szkoły Filmowej, powstałe na przestrzeni ostatnich kilku lat. Zakres tematów jest bardzo szeroki, od portretu, przez dokument, aż do fantasmagorycznych wizji z pogranicza marzeń i snów, a nawet, jak dowiadujemy się ze wstępu do wystawowego katalogu „fotografii ukazujących samotnego autora przyglądającego się samemu sobie, podczas gdy świat pełni w nich rolę ignorowanego statysty, niecierpliwie przestępującego z nogi na nogę i czekającego, aż ktoś wreszcie przypomni sobie, że on również miał wystąpić”.

Na Come on! Come closer. Chodź! Podejdź bliżej prezentowane będą prace ponad pięćdziesięciu autorów, w tym grupy slowphoto, która w swych pięciu nowych projektach przekopała się przez historię fotografii, sięgając po różnorakie techniki rejestracji obrazu, od ciekłego kolodionu począwszy, na fotografii cyfrowej skończywszy.

Piotr Cielecki, Dawid Furkot – kuratorzy wystawy

Wystawa Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi

Czas trwania: 18 listopada – 31 grudnia 2010 r., wernisaż: 18 listopada, godz. 18.00

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi,
Ośrodek Propagandy Sztuki, Park im. Sienkiewicza 44 

Komentarze (1)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google