Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow ?esk(a) w oku.. nie b?dziemy stolic? kultury
?esk(a) w oku.. nie b?dziemy stolic? kultury Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: redakcja   
13.10.2010.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Znamy już miasta, które dostały się do finału zmagań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Wytypowane zostały: Gdańsk, Lublin, Katowice, Warszawa i Wrocław.  

Dziś o 17.00 na konferencji prasowej ESK została ogłoszona decyzja. Lubelska Gazeta Wyborcza tak opisuje reakcję osób odpowiedzialnych za starania Łodzi na dzisiejszej konferencji:

"Grupa z Łodzi w tym momencie już przeżywała dramat i gorycz porażki. Najpierw zebrali się w krąg trzymając się za ramiona. Potem ten krąg, jakby rozpadł się, jak ich nadzieje. Na twarzach malowało się rozczarowanie, jedna z dziewczyn z Łodzi płakała."

Mimo porażki koordynatorzy starań na oficjalnej stronie www.lodz2016.com apelują :

"Wiele europejskich miast, które nie otrzymały tytułu, pokazało w praktyce, że mogą być godną konkurencją dla oficjalnie wybranej Europejskiej Stolicy Kultury. Apelujemy – nie zdejmujcie koszulek z logo ŁESK 2016. Niezależnie od decyzji Panelu Ekspertów, Łódź była, jest i będzie miastem kultury (z tytułem czy bez)."

Jak potoczy się dalsza dyskusja (w centrum kampanii wyborczej) po kolejnym silnym zawirowaniu wokół kultury? Czy jest to wina złej strategii? Czy może degradacja miasta, która postępuje z roku na rok , wyklucza nas jako "reprezentanta" Polski na arenie europejskiej? 

----------------

(aktualizacja 14.10.2010)

Dostępne są już dokumenty na stonie ŁESK2016

http://www.lodz2016.com/articles.php?a_id=477
Komentarze (1)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google