Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Shaping Time - projekt twórczej wymiany mi?dzynarodowej
Shaping Time - projekt twórczej wymiany mi?dzynarodowej Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat. org.   
29.10.2010.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

We wrześniu 2010 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (Katedra Fotografii) we współpracy z partnerem norweskim: Flaggfabrikken Center for Photography and Contemporary Art (www.flaggfabriken.net) rozpoczęła projekt Shaping time, który zakończy się w sierpniu 2011. Projekt jest współfinansowany przez Fundusz Wymiany Kulturalnej operatora Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partner projektu: Flaggfabrikken Center for Photography and Contemporary Art
to organizacja pozarządowa zrzeszająca fotografików norweskich z siedzibą w Bergen. Jej ideą jest międzynarodowa wymiana artystów zajmujących się fotografią i videoartem oraz wspieranie twórczej aktywności norweskich fotografików. Często goszczą oni rezydentów/artystów z całego świata. Członkowie organizacji są aktywnymi artystami, a także kuratorami, wykładowcami szkół artystycznych   i autorami publikacji poświęconych sztuce współczesnej.

Ideą projektu Shaping Time jest współpraca, wymiana i integracja artystów polskich i norweskich reprezentujących Fotografię i sztukę Video art.

Pod koniec września w Łodzi odbyło się spotkanie robocze koordynatorów projektu przygotowujące łódzki plener. Norweską organizację reprezentowały: Maya Okland i Hilde Jorgensen. W dniach 25- 31 października tego roku w Łodzi odbędą się warsztaty kolodionowe i plenery fotograficzne. Na styczeń zaplanowano Video art Session (przegląd  videoartów artystów norweskich i polskich), a w maju 2011 roku odbędą się warsztaty i plenery w Bergen. Efekty artystycznej współpracy można śledzić na foto-blogu : www.shapingtime.fotolog.pl (e-galerii). Natomiast zwieńczeniem projektu będzie publikacja – album fotograficzny, e-wystawa oraz polsko-norweska e-konferencja kończąca projekt.

Bezpośredni uczestnicy projektu to :
- 10 osób z Polski: studenci Wydziału Fotografii PWSFTviT (z dużym dorobkiem artystycznym)
- 10 osób z Norwegii- twórcy videoartu i fotograficy związani z Flaggfabrikken Center.

 

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google