Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Taperzy XXI wieku
Taperzy XXI wieku Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Gabriela Jarz?bowska   
13.10.2010.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Cykl prawdziwie multimedialnych wydarzeń towarzyszyć będzie tegorocznej edycji Forum Kina Europejskiego „Cinergia”. Na cały tydzień od 5 do 11 listopada kino Charlie opanują niezwykle interesujący wykonawcy reprezentujący niezależną scenę muzyczną. Nie będą to jednak  zwyczajne występy. Zespoły będą bowiem taperować, czyli wykonywać na żywo muzykę do wyświetlanych filmów.

Koncerty artystów na co dzień poruszających się w różnych gatunkach muzycznych, przez siedem kolejnych festiwalowych wieczorów ułożą się w cykl niepowtarzalnych widowisk, których wspólnym mianownikiem jest film. Wystąpią: The Washing Machine (Łódź),  teren Nowy.live (Warszawa), GraPozorów (Warszawa), NeLL (TarnowskieGóry), Cinemon (Kraków), wariacje.pl (Łódź) oraz  Kwartet Jorgi (Poznań).

Na ekranie zobaczymy następujące filmy: Gabinet Doktora Caligari Roberta Wiene’a, Antena Estebana Sapira, Wszystko co kocham Jacka Borcucha, Nibelungi: Śmierć Zygfryda Fritza Langa, Lalki Takeshi Kitano, autorskie filmy krótkometrażowe oraz Janosik Jaroslava Siakela - pierwszy słowacki film z 1921 roku. 

Cykl koncertów Taperzy XXI Wieku będzie wyjątkowy także pod innym względem. Po raz pierwszy fani zespołów będą mogli zapłacić za uczestnictwo w koncercie dokładnie tyle, ile chcą, a 100% wpływów zebranych metodą dowolnych wpłat zostanie przekazane artystom. Sprzedaż biletów za dowolną cenę prowadzona będzie wyłącznie na serwisie eventoid.pl, który współorganizuje koncerty. Szczegóły akcji niebawem.

Podczas Forum Kina Europejskiego „Cinergia” wystąpią:
5 listopada (piątek) - The Washing Machine / Gabinet Doktora Caligari (1920) Robert Wiene
6 listopada (sobota) - terenNowy.live / Antena (2007) Esteban Sapir
7 listopada (niedziela) - Gra Pozorów / Wszystko co kocham (2009) Jacek Borcuch
8 listopada (poniedziałek) - NeLL / Nibelungi: Śmierć Zygfryda (1924) Fritz Lang
9 listopada (wtorek) - Cinemon / Lalki (2002) Takeshi Kitano
10 listopada (środa) - wariacje.pl / autorskie filmy krótkometrażowe
11 listopada (czwartek) - Kwartet Jorgi / Janosik (1921) Jaroslav Siakel


Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 18.00


Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google