Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Targowa Film Street Festiwal 2010
Targowa Film Street Festiwal 2010 Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
06.07.2010.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Targowa Film Street, jeden z największych, bo o zasięgu międzynarodowym, ale i najbliższych łodzianom i Łodzi festiwali łączących film i muzykę, odbędzie się w tym roku po raz drugi. Tegoroczna edycja potrwa od 8 do 11 słonecznego lipca. I tym razem rozpocznie się mocnym uderzeniem. Będzie nim występ Chucka Mangione, genialnego trębacza i kompozytora, autora niezwykle popularnego, legendarnego motywu muzycznego do filmu „The Children Of Sanchez". To jedyny jego występ w tym roku w Europie! 

Gwiazdami drugiej edycji będą również: Juliette Lewis, jedna z najsłynniejszych i najbardziej niepokornych amerykańskich aktorek i wokalistek, która wystąpi ze swoim zespołem oraz ukraińska grupa Haydamaky i hiszpańska trupa Festicultores. Targowa Film Street to uczta nie tylko dla melomanów, ale i entuzjastów kina. W Muzeum Kinematografii i w kinie Polonia odbędą się warsztaty filmowe prowadzone przez znanych reżyserów i operatorów, pokazy filmów i retrospektywy Emira Kusturicy oraz Antonio Mikitreski. Istotnym punktem festiwalu jest również międzynarodowy konkurs studenckich etiud filmowych. Autor zwycięskiej etiudy otrzyma Złotą Szafę.

KONCERTY:

9 lipca godz.21:00

CHUCK MANGIONE - ceremonia otwarcia festiwalu

miejsce PWSFTViT w Łodzi ul.Targowa 61/63 Bitelt do nabycia w CIK i TICKETPRO

10 lipca godz.20:30

FESTICULTORES / HAYDAMAKY
Koncerty free - miejsce parking przed PWSFTVIT ul.Targowa61/63

11 lipca godz.20:30

POWER OF TRINITY / JULIETTE LEWIS

Koncerty free - miejsce parking przed PWSFTVIT ul.Targowa61/63

 

Program projekcji w Muzeum Kinematografii

W Muzeum Kinematografii w dniach 8 – 15 lipca odbędzie się filmowy przegląd Targowa Film Street Festiwal, w ramach którego m. in. specjalna projekcja filmu „Sanchez i jego dzieci”, sobotnie wydarzenia: Noc producentów, prapremiera filmu „El Punto Rojo”, w reżyserii Dario Jose Ferrera Hernandeza, absolwenta łódzkiej szkoły filmowej; dzień z Juliette Lewis oraz pokonkursowe pokazy najlepszych międzynarodowych etiud filmowych.
cena biletu - 5 zł; (na pokonkursowe pokazy etiud filmowych wstęp bezpłatny)


8.07 czwartek

19.00 Sanchez i jego dzieci / The Children of Sanchez (1978)

Meksyk, USA; 126’

reżyseria: Hall Bartlett

scenariusz (na podstawie powieści Oscara Lewisa „The Children of Sanchez”): Cesare Zavattini, Hall Bartlett

zdjęcia: Gabriel Figueroa

muzyka: Chuck Mangione

obsada: Anthony Quinn, Dolores del Rio, Carmen Montejo, Stathis Giallelis, Katy Jurado, Helena Rojo Helena Rojo
Losy meksykańskiej rodziny osiadłej w sercu Mexico City, w dzielnicy ubogich, czynszowych mieszkań, ze znakomitym Anthony Quinnem w roli głównej. Muzykę do filmu skomponował Chuck Mangione. Temat przewodni jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych i najpopularniejszych utworów filmowych w dziejach kina, a płyta pod tym samym tytułem sprzedała się w milionowym nakładzie.


Gość specjalny pokazu: Chuck Mangione

Ten genialny trębacz jazzowy miał pierwotnie być pianistą – w szkole muzycznej trafił do klasy o takim właśnie profilu. Musiał jednak dobrać drugi instrument do nauki i zdecydował się na trąbkę. Na szczęście. Jest dwukrotnym zdobywcą nagrody „Grammy”. Pierwszą odebrał w 1977 roku za dedykowany matce utwór „Bellavia”, uznany za Najlepszą Kompozycję Instrumentalną, a drugą – za muzykę do filmu „Sanchez i jego dzieci”. Jest autorem hymnów Igrzysk Olimpijskich w 1976 w Montrealu oraz utworu "Give It All You Got", który był motywem przewodnim Zimowych Igrzysk Olimpijskich w roku 1980 w Lake Placid.


10.07 sobota

Noc Producentów

18.00 Non Sono Pronto (2010), Polska; 73‘

reżyseria: Michał Grzybowski

scenariusz: Michał Grzybowski, Bartosz Kowalczyk

zdjęcia: Robert Mleczko

muzyka: Robert Ciodyk

obsada: Agnieszka Dulęba-Kasza, Marta Nieradkiewicz, Michał Rolnicki, Przemysław Redkowski Michał Grzybowski, Bartosz Kowalczyk
Film Michała Grzybowskiego otrzymał wyróżnienia honorowe w Konkursie Kina Niezależnego tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Został doceniony za pełną humoru obserwację rzeczywistości i ciepłe sportretowanie bohaterów.

Opowieść o ludziach z branży filmowej. Do nowej agencji aktorskiej trafia Agnieszka, która marzy o wielkiej roli; scenarzyści włócząc się po knajpach szukają inspiracji; młodzi aktorzy próbują ułożyć sobie życie.


20.00 Nie ten człowiek (2009), Polska; 87’

reżyseria: Paweł Wendorff

scenariusz: Paweł Wendorff, Piotr Chrzan

operator kamery: Jan Paweł Trzaska

obsada: Lesław Żurek, Sławomir Sulej, Sławomir Orzechowski, Maria Maj, Bartosz Turzyński
20-letni Kuba, absolwent astronomii, który nie podjął jeszcze żadnej pracy, postanawia wreszcie udowodnić, że potrafi być samodzielny. Wyrusza do dużego miasta, aby znaleźć pracę...


22.30 Dziedziniec Muzeum Kinematografii prapremiera filmu El Punto Rojo (2010), Hiszpania; 90’

reżyseria: Dario J. Ferrer
Fiesta Tomatina to szalona bitwa na pomidory, którą toczą wszyscy ze wszystkimi, rokrocznie, w ostatnią środę sierpnia na ulicach miasta Bunol w Hiszpanii.


0.00 Dziedziniec Muzeum Kinematografii, Super 8 Stories (2001), Niemcy, Włochy; 90’

reżyseria: Emir Kusturica

obsada: Stribor Kusturica, Emir Kusturica, Joe Strummer, Dejan Šparavalo
Film w oryginalnej wersji językowej.

Dokument muzyczny z trasy koncertowej zespołu "No Smoking Orchestra", związanego z bośniackim reżyserem Emirem Kusturicą. Muzyka w wykonaniu grupy stanowi integralną część komedii "Czarny kot, biały kot". Sceny z koncertów "No Smoking Orchestra" grającej pełen werwy środkowoeuropejski folk-rock urozmaicają filmy wideo, ukazujące sylwetkę każdego z członków zespołu.


11.07 niedziela

Dzień z Juliette Lewis

Jedna z najlepszych amerykańskich aktorek. Nominowana do Oscara za rolę nastolatki w remake’u filmu„Przylądek Strachu” w reżyserii Martina Scorsese. Przygodę z filmem zaczynała bardzo wcześnie – po raz pierwszy przed kamerami wystąpiła mając zaledwie 12 lat w filmie „Home Fires" i serialu „Married Dora”. Dwa lata później – na jej wniosek – amerykański sąd uznał ją za pełnoletnią. Dzięki temu uniezależniła się od rodziców, skończyła szkołę średnią w wieku 15 lat, a przede wszystkim mogła pracować na planie jak dorośli aktorzy.

Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach, z których najpopularniejsze to „Urodzeni mordercy”, „Co gryzie Gilberta Grape'a”, „Mężowie i żony”, „Kalifornia”, „Od zmierzchu do świtu”, „Czułe słówka – ciąg dalszy”, „Starsky i Hutch”. W 1995 roku zagrała rolę wokalistki Faith Justin w kultowym dziś filmie „Dziwne dni” – znanym szerzej jako „Strange Days”. Wtedy po raz pierwszy widzowie ujrzeli jej muzyczne wcielenie.


17.00 Kalifornia (1993), USA; 118'

reżyseria: Dominic Sena

scenariusz: Tim Metcalfe, Stephen Levy

zdjęcia: Bojan Bazelli

muzyka: Carter Burwell

obsada: Brad Pitt, Michelle Forbes, Juliette Lewis, David Duchovny, John Zarchen, David Rose


"Kalifornia" Dominica Seny należy do kanonu filmów kultowych. Przełamuje konwencję tradycyjnego kina drogi, nabierając całkowicie nowego charakteru. To coś więcej niż tylko opowieść o zbrodni – to podróż w głąb ludzkiego umysłu, obraz ludzkich zachowań i drzemiących w człowieku instynktów.

Brian i Carrie wyruszają w podróż po kraju, by zebrać materiał do książki o seryjnych mordercach. W podróży towarzyszy im świeżo poznana para – Early i jego dziewczyna Adele.


19.00 Urodzeni mordercy / Natural Born Killers (1994), USA; 122’

reżyseria: Oliver Stone

scenariusz: Oliver Stone, Quentin Tarantino, David Veloz, Richard Rutowski

zdjęcia: Robert Richardson

muzyka: Brent Lewis

obsada: Woody Harrelson, Juliette Lewis, Robert Downey Jr., Tommy Lee Jones, O-Lan Jones, Ed White
Prowokacyjny obraz Olivera Stone'a, jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów lat 90. minionego wieku.

Historia pary kochanków - morderców. Podróżują autostradą 666 urządzając rzeźnie w barach, nie dla pieniędzy, ani zemsty, ale dla przyjemności. Uwielbiani przez media stają się legendarnymi „bohaterami”, a ich historię opowiadają pojedyncze osoby pozostawione przy życiu.


21.15 Dziwne dni / Strange Days (1995), USA; 145’

reżyseria: Kathryn Bigelow

scenariusz: Jay Cocks, James Cameron

zdjęcia: Matthew F. Leonetti

muzyka: Eric Mouquet, Graeme Revell

obsada: Ralph Fiennes, Angela Bassett, Juliette Lewis, Tom Sizemore, Michael Wincott, Vincent D'Onofrio
Los Angeles, ostatnie dni grudnia 1999 roku. Były policjant handluje filmami video, ukazującymi zbrodnie popełniane w mieście. Filmy powstają dzięki nowoczesnym urządzeniom, które pozwalają utrwalać na taśmie magnetycznej wrażenia wzrokowe przekazywane do mózgu. Przypadkowo policjant - handlarz wpada na trop zbrodni.

13.07 wtorek – 15.07 czwartek
od 18.00 Międzynarodowy Konkurs Etiud Filmowych – pokazy pokonkursowe
Filmy w oryginalnych wersjach językowych.
wstęp bezpłatny

Organizatorzy: Black Milk, PWSFTviT, Studio Se-Ma-For Produkcja Filmowa, Urząd Miasta Łodzi oraz Muzeum Kinematografii w Łodzi

 

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google