Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Film
Akademia Polskiego Filmu w ?odzi
Autor: Gabriela Jarz?bowska   
24.09.2010.

Już od poniedziałku w Kinie Polonia można zapisywać się na kolejny semestr projektu edukacyjnego Akademia Polskiego Filmu. Cieszące się ogromnym zainteresowaniem wśród łodzian zajęcia wracają po wakacyjnej przerwie już 25 października. W planach kolejne 24 projekcje filmowe, 12 wykładów wybitnych filmoznawców z całej Polski oraz autorskie spotkania z twórcami.  

 
Borys Lankosz na ?ódzkim Ksi??ym M?ynie
Autor: mat. org.   
07.09.2010.

O godzinie 20:00, 6 września 2010 roku na łódzkim Księżym Młynie rozpoczęły się zdjęcia do najnowszej produkcji filmowej w reżyserii Borysa Lankosza. Padający deszcz i gęsto unoszący się dym w najbardziej tajemniczej dzielnicy Łodzi wspaniale oddał atmosferę filmu realizowanego w konwencji noir. W „Odkrytej” (Decouverté) w reżyserii Lankosza zobaczymy nowe, nieznane oblicze Łodzi, miasta tajemnic.

 
Tetro
Autor: Kino Charlie   
19.08.2010.

Akcja 'Tetro' rozgrywa się w La Boca, artystycznej dzielnicy Buenos Aires, jednej z najstarszych części miasta, zamieszkiwanej głównie przez włoskich imigrantów. La Boca jest kolebka wielu sławnych śpiewaków, muzyków, poetów i malarzy. Pierwszy w Łodzi pokaz najnowszego filmu Francisa Forda  Coppoli odbędzie się 31 sierpnia w kinie Charlie.

 
Hiszpa?skie Motywy
Autor: Muzeum Kinematografii   
17.07.2010.

Rozpoczęty w Muzeum Kinematografii cykl "Hiszpańskie Motywy" prezentuje zaledwie wycinek niezwykle bogatych i zróżnicowanych kinematografii: hiszpańskiej i latynoskiej. W programie znalazły filmy najnowsze, zrealizowane w Hiszpanii i hiszpańskojęzycznych krajach Ameryki Łacińskiej oraz klasyka kinematografii hiszpańskiej.  

 
Letnie Filmobranie
Autor: Kino Charlie   
29.06.2010.

Kino Charlie, przez całe wakacje zaprasza na plenerowo-studyjne  FILMOBRANIE, tym razem na terenie Fabryki Sztuki na ul. Tymienieckiego. W lipcu i sierpniu przygotowaliśmy propozycje "letnie, łatwe i przyjemne" ale także takie, które będą zapowiadały wydarzenie filmowe roku, jakim jest Forum Kina Europejskiego.

 
Ludzie - Pasje - Miasto
Autor: Muzeum Miasta   
21.04.2010.

Czy ktoś z nas dobrowolnie opuściłby Nibylandię? Czy każdego dnia nie tęsknimy za postaciami z dobranocek? Czy nie pragniemy dzień w dzień realizować swoich najbardziej zwariowanych marzeń? Muzeum Miasta Łodzi oraz Studio Filmowe Se-ma-for, chcąc podarować antidotum na powszechny zanik wyobraźni, zapraszają  wszystkich, którym brakuje na każdym kroku Misia Uszatka, a także tych, którzy zapomnieli chwilowo kim jest pluszak z oklapniętym uszkiem, w niezwykłą podróż do świata animacji.  

 
W?gierska Wiosna Filmowa
Autor: Kino Charlie   
02.04.2010.

Celem Węgierskiej Wiosny Filmowej jest nie tylko umożliwienie polskim kinomanom zapoznania się z najnowszymi filmami węgierskimi, ale także przybliżenie obrazu rzeczywistości współczesnych Węgier oraz utrzymywanie tożsamości kulturowej filmu środkowoeuropejskiego.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8 - 14 z 57

reklama google

reklama google