Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Film arrow Doktor od Potworów
Doktor od Potworów Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: z mat.org   
21.10.2010.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Kosmos twórców kina klasy B bywa bardziej złożony, niż można by przypuszczać. Inna kwestia, że do zrozumienia wszystkich konstelacji i światów wytworzonych w głowach reżyserów, potrzeba mądrości starożytnych. Dziki pęd do tworzenia nowych kolorowych atrakcji zwodził często filmowców na grząskie i niebezpieczne bagna farsy i tandety.

Niemniej, wyciągnięte po latach dzieła tych pseudoartystów dają – paradoksalnie – po raz kolejny powód do niczym nieskrępowanej zabawy dla całej rzeszy nowej młodej widowni.

Pozostaje wciąż jednak pytanie, na które odpowiedzi poszukać musieli sami twórcy kina klasy B: W jaki sposób przy zerowym budżecie stworzyć na ekranie porywającą widzów wizję plastyczną?

Jacek Rokosz

Dr Jacek Rokosz - Rocznik 1977. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 2002 wykładowca PWSFTViT; asystent na Wydziale Operatorskim (kierunek: Film Animowany). W latach 2003-08 współpracował ze studiem filmów animowanych Se-ma-for w Łodzi. Współtwórca animowanego filmu Świteź, twórca efektów komputerowych do filmu animowanego Piotruś i Wilk (grand prix Anency, Oscar 2008).

Niekwestionowany znawca kina klasy B; pomysłodawca pokazów filmowych „Najgorsze Filmy Świata” oraz prelekcji i pokazów: Festiwal Kina Kultowego Katowice 2007. Na 2010 przypadł jego debiut reżyserski Terror z kosmosu kontra czerwona gwiazda.

Spotkanie z Jackiem Rokoszem odbędzie się 27 października o godzinie 18.00. Zapraszamy wszystkich do Sali Lustrzanej Pałacu Poznańskich. Z naszym gościem dr Jackiem Rokoszem  będziemy rozmawiać o filmach klasy B w kontekście Łodzi Filmowej. W  programie pokaz filmów oraz plakatów filmowych.

27 października, godz. 18.00.

 „Potwory i Monstra w Muzeum” z cyklu „Łódzki Gość. Ludzie – Pasje – Miasto

W  programie pokaz filmów klasy B oraz plakatów filmowych.

Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15

 Wstęp wolny

 
Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google