Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Film
Letni Kinematograf Rozrywkowy - pi?tki na Rynku Starego Miasta
Autor: mat. org.   
20.07.2011.
 
MuBa-rdzo udany start
Autor: mat.se-ma-for   
15.01.2011.

W piątek, 7 stycznia 2011 roku, zainaugurowaliśmy działalność nowego kina w Łodzi. „Kino MuBa” nie będzie jednak zwykłym kinem, z typowym repertuarem. W naszych kameralnych, acz niezwykle wysmakowanych progach, widzowie szukający kontaktu z tym, co wciąż pozostaje niszą, znajdą nareszcie godne zaspokojenie. W dniu otwarcia, sala licząca 35 miejsc siedzących, dosłownie pękała w szwach. Nasi goście siedzieli, stali, kucali, a nawet leżeli pod ekranem! Prawie 80 widzów, którzy ze wszystkich kulturalnych propozycji w Łodzi, wybrali tego wieczora właśnie Kino MuBa, z pewnością nie mieli powodów by narzekać.

 
"Dzie?, w którym odszed? Bóg" nagrodzony
Autor: Gabriela Jarz?bowska   
15.11.2010.

Wstrząsająca fabuła opowiadająca o ludobójstwie w Rwandzie „Dzień, w którym odszedł Bóg” autorstwa belgijskiego reżysera Philippe’a van Leeuwa uhonorowana została Kryształową Łódką na zakończonej wczoraj XV edycji Forum Kina Europejskiego „Cinergia” w Łodzi. Nagrodę Specjalną Jury otrzymał hiszpański film „Ja też!”  Alvaro Pastora i Antonia Naharro.

 
Doktor od Potworów
Autor: z mat.org   
21.10.2010.

Kosmos twórców kina klasy B bywa bardziej złożony, niż można by przypuszczać. Inna kwestia, że do zrozumienia wszystkich konstelacji i światów wytworzonych w głowach reżyserów, potrzeba mądrości starożytnych. Dziki pęd do tworzenia nowych kolorowych atrakcji zwodził często filmowców na grząskie i niebezpieczne bagna farsy i tandety.

 
OFFK-a filmów "komórkowych"
Autor: BOK   
13.10.2010.

Ogólnopolski Festiwal Filmów Komórkowych „OFFK-a” to festiwal dla osób rozpoczynających swoją przygodę w roli reżysera czy operatora. Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest nakręcenie filmu za pomocą telefonu komórkowego trwającego nie dłużej niż pięć minut.

 
Uwaga studenci! Odbierzcie "Indeks Filmowy"
Autor: Jolanta Kolano   
09.10.2010.

Wraz z dniem rozpoczęcia roku akademickiego 2010/2011 Kino Charlie wprowadza na łódzkie uczelnie "edukacją filmową"! Studenci I roku łódzkich uczelni otrzymają Indeksy Filmowe, a w nich – 10 "filmowych zaliczeń". Bo czym innym, jak nie dobrym filmem, studentów powinna witać Łódź, centrum polskiego świata filmowego ?

 
XV Forum Kina Europejskiego "Cinergia"
Autor: Gabriela Jarz?bowska   
09.10.2010.

Ponad 160 projekcji filmowych w sześciu łódzkich kinach, repliki w 13 miastach w Polski, kilkudziesięciu gości z całego świata, liczne koncerty i panele dyskusyjne – już 4 listopada rusza największy łódzki festiwal filmowy, XV Forum Kina Europejskiego „Cinergia”. Trwająca 9 dni impreza będzie niepowtarzalną okazją zetknięcia się z prezentowanymi premierowo w Polsce najgorętszymi tytułami tego roku – filmami, które poruszyły Cannes, Berlin i Wenecję. Tego nie można przegapić!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 7 z 57

reklama google

reklama google