Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Film arrow MuBa-rdzo udany start
MuBa-rdzo udany start Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.se-ma-for   
15.01.2011.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

W piątek, 7 stycznia 2011 roku, zainaugurowaliśmy działalność nowego kina w Łodzi. „Kino MuBa” nie będzie jednak zwykłym kinem, z typowym repertuarem. W naszych kameralnych, acz niezwykle wysmakowanych progach, widzowie szukający kontaktu z tym, co wciąż pozostaje niszą, znajdą nareszcie godne zaspokojenie. W dniu otwarcia, sala licząca 35 miejsc siedzących, dosłownie pękała w szwach. Nasi goście siedzieli, stali, kucali, a nawet leżeli pod ekranem! Prawie 80 widzów, którzy ze wszystkich kulturalnych propozycji w Łodzi, wybrali tego wieczora właśnie Kino MuBa, z pewnością nie mieli powodów by narzekać.

Program inauguracji posiadał swój wewnętrzny koncept. Chodziło o przewrotne zestawienie trzech światów, trzech środowisk - akademickiego (DRŻĄCE TRĄBY /2010/ Natalii Brożyńskiej), offowego (Retrospektywa filmów Michała Mroza: DRZEWO /2007/, SZCZĘŚCIE /2008/, MARIONETKI /2008/ oraz łódzka premiera filmu animowanego ZGRZYT Michała Mroza /2010/) oraz studyjnego (UNDERLIFE /2010/ Jarosława Konopki - najnowsza produkcja Studia Munka i Se-ma-for Produkcja Filmowa). Owa przewrotność w tym się przejawiała, iż "akademickość" filmu Natalki Brożyńskiej, powinno się raczej odczytywać a rebours, gdyż bliżej jej do chałupniczej, offowej realizacji, niż szkolnej pracy na jak najwyższe zaliczenie. Z kolei najnowszy film młodego "weterana" kina offowego, był jego pierwszą realizacją w warunkach jak najbardziej profesjonalnych.

Zgodnie z zapowiedzią, na otwarciu Kina MuBa stawili się twórcy prezentowanych filmów, wraz z ich głównymi bohaterami. Gośćmi Specjalnymi wieczoru byli: Michał Mróż i jego Zgrzyt, oraz Natalka Brożyńska w towarzystwie Pafnucego Trąbczyńskiego i Kalasantego Jewstachijewicza Sokowa.

Rozmowy kuluarowe naszych widzów i gości, przy lampce wina i słodkim poczęstunku, dały nam pewność, że na takie miejsce bardzo wielu łodzian czekało już od dawna.

 
Komentarze (1)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google