Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura
Rower w wielkim stylu - Goldie&Oldie Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Pawe? Justyna   
09.02.2017.

Pasja, która rodzi radość, wolność wyzwalająca optymizm — to tylko nieliczne zalety, którymi cieszą się osoby wybierające stylowe rowery. Zdrowa moda na zamianę samochodu na rower zapanowała na dobre i tym samym sprawiła, że ten ukochany model wybieramy nie mniej pieczołowicie, jak inne ważne dla nas rzeczy.

 
 
Premiera EP-ki Superseries z fabrySTREFY! Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Fabrykancka   
09.11.2013.

Na początku lutego FabrySTREFA opuściła przestrzeń fabryki Ramischa miedzyinnymi wraz z zespołem SUPERSERIES. Jednak nie bez echa, właśnie dziś swą premierę ma Ep-ka The Search For Perfect Wave.

 
Aloha! 15 ton piasku na po?egnanie! Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Fabrykancka   
19.01.2012.

FabrySTREFA wkrótce zniknie z kulturalnej mapy Łodzi. Po trzech latach intensywnej działalności Stowarzyszenie Fabrykancka zaprasza na pierwszy pożegnalny festyn, na który złoży się wystawa, koncerty, zabawa na plaży oraz wyprzedaż pamiątek.
 

 
Bo?y ludzie. Podró? po kres Europy Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
14.11.2011.

Poleski Ośrodek Sztuki zaprasza na spotkanie z niestrudzoną podróżniczką, fotografką i reporterką. Mieszkająca na stałe we Włoszech Monika Bułaj przyjedzie do nas, by promować swoją pierwszą polską publikację. Zbiór literacko‑fotograficznych reportaży Boży ludzie to owoc podróży śladem mniejszości narodowych i etnicznych w Europie Wschodniej, Południowej i na Bliskim Wschodzie. Fascynujące historie i obrazy, podziwiane w wielu krajach świata, wreszcie trafiły do rąk czytelników również w ojczyźnie autorki.

 
 
Spotkanie z Wojciechem Nowickim Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
24.10.2011.

W czwartek 27 października Poleski Ośrodek Sztuki zaprasza na podwójne spotkanie z Wojciechem Nowickim, tegorocznym finalistą nagrody Nike. O godzinie 19.00 poddamy się sile wyrazu starych zdjęć. Pretekstem będą refleksje zawarte w tomie Dno oka. Eseje o fotografii. Wcześniej autor podzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi polskiej rzeczywistości kulinarnej, którą opisał w książce Stół, jaki jest. Wokół kuchni w Polsce.

 
Jesień pod znakiem Islandii Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Fabrykancka   
06.10.2011.

Zbliża się pora długich, jesiennych wieczorów. To wcale nie jest zła wiadomość. Będziemy mieć więcej czasu na… słuchanie muzyki. Z jesienną aurą za oknem idealnie komponują się spokojne melodie. Nostalgiczne i jednocześnie pogodne, kojące i zmysłowe. Ciche, ale energetyzujące. Taką rozpiętość muzycznych emocji zawiera w sobie muzyka Halli Nordfjörd.

 
Prinspóló na fabrySCENIE Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: fabrykancka   
05.09.2011.

FabrySCENA DeLux przygotowała słodką niespodziankę dla wszystkich spragnionych muzycznych kalorii. Muzyczna uczta odbędzie się 21 września w fabrySTREFIE (Łódź, ul. Piotrkowska 138/ 140, fabryka F. Ramischa, wejście od ul. Roosevelta 10).

 
Letni Kinematograf Rozrywkowy - pi?tki na Rynku Starego Miasta Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat. org.   
20.07.2011.
 
L-UND - ?ódzka scena podziemna 1985-1995 Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: tekst: Wiktor Skok   
08.06.2011.

Projekt L-UND chce ukazać zjawiska, które mimo swojego znaczenia dotąd nie doczekały się jeszcze żadnego godnego podsumowania.  Intencją jest zaprezentować żywy wielowątkowy nurt, pulsujący równolegle i operujący kiedyś niezależnie od prądów już skatalogowanych oraz w pełni usankcjonowanych przez historię łódzkiej sztuki ostatnich lat. Dekada 1985-1995 przyniosła bezprecedensowe jakości, nadzwyczajne w siermiężnych warunkach łódzkiej „pustyni kulturalnej”. W tym niezwykle barwnym czasie, w miejskiej przestrzeni zaistniał niezorganizowany ruch wielu trendów i stylów, których wpływ odczuwa się również aktualnie. Ich impakt jest dziś szczególnie widoczny i wykracza poza lokalny kontekst.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 379

reklama google

reklama google