Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Ksi??ka
Bo?y ludzie. Podró? po kres Europy Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
14.11.2011.

Poleski Ośrodek Sztuki zaprasza na spotkanie z niestrudzoną podróżniczką, fotografką i reporterką. Mieszkająca na stałe we Włoszech Monika Bułaj przyjedzie do nas, by promować swoją pierwszą polską publikację. Zbiór literacko‑fotograficznych reportaży Boży ludzie to owoc podróży śladem mniejszości narodowych i etnicznych w Europie Wschodniej, Południowej i na Bliskim Wschodzie. Fascynujące historie i obrazy, podziwiane w wielu krajach świata, wreszcie trafiły do rąk czytelników również w ojczyźnie autorki.

 
 
Spotkanie z Wojciechem Nowickim Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
24.10.2011.

W czwartek 27 października Poleski Ośrodek Sztuki zaprasza na podwójne spotkanie z Wojciechem Nowickim, tegorocznym finalistą nagrody Nike. O godzinie 19.00 poddamy się sile wyrazu starych zdjęć. Pretekstem będą refleksje zawarte w tomie Dno oka. Eseje o fotografii. Wcześniej autor podzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi polskiej rzeczywistości kulinarnej, którą opisał w książce Stół, jaki jest. Wokół kuchni w Polsce.

 
Talking Heads na rowerze! Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
27.05.2011.

Poleski Ośrodek Sztuki zaprasza na promocję Dzienników rowerowych – pierwszej przetłumaczonej na język polski książki Davida Byrne'a, lidera grupy rockowej Talking Heads. W programie pokaz filmu muzycznego Stop Making Sense.  

 
?ódzka fabryka marze?. Od afery do sukcesu Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
26.05.2011.

Bohaterowie książki "Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu" fabrykant Izrael Poznański, robotnik Jerzy Dłużniewski i likwidator zakładów „Poltex” Mieczysław Michalski,  nigdy się nie spotkali. Połączyło ich dopiero  trzydzieści hektarów w centrum Łodzi, przestrzeń, na której realizowali swoje marzenia.

 
Szczeniaki Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
25.03.2011.

Szczeniaki, debiutancki zbiór opowiadań Sylwii Siedleckiej, to hołd złożony wyobraźni i wolności pisarskiej. W polskiej prozie pojawił się nowy, wyrazisty talent. 30 marca w Śródmiejskim Forum Kultury odbędzie się spotkanie z Sylwią Siedlecką, autorką zbioru opowiadań Szczeniaki oraz prezentacja spektaklu parateatralnego "Szczeniaki.jpg" w reżyserii Joanny Zdrady-Biel.