Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Ksi??ka arrow Talking Heads na rowerze!
Talking Heads na rowerze! Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
27.05.2011.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Poleski Ośrodek Sztuki zaprasza na promocję Dzienników rowerowych – pierwszej przetłumaczonej na język polski książki Davida Byrne'a, lidera grupy rockowej Talking Heads. W programie pokaz filmu muzycznego Stop Making Sense.  

Byrne od trzydziestu lat nie rozstaje się z rowerem. Aktualnie posiadany model przewozi z kontynentu na kontynent w walizce. Życie odwiedzanych przez siebie miast obserwuje z perspektywy rowerzysty, a eskapady na dwóch kółkach są dla niego źródłem twórczej inspiracji. Na kartach książki uwagi o architekturze i rozwiązaniach urbanistycznych sąsiadują z relacjami z koncertów, zapisami rozmów, obserwacjami codziennego życia mieszkańców Berlina, Stambułu, Buenos Aires, Manili, Sydney, Londynu, San Francisco i Nowego Jorku. Byrne’a ciekawi wszystko: zwykli ludzie i artyści, kultura i krajobrazy, architektura i historia. Książka zachęca do wskoczenia na rower, ale też do bardziej wnikliwego spojrzenia na życie.

W Poleskim Ośrodku Sztuki o Dziennikach… rozmawiać będą: wokalista zespołu Hedone Maciej Werk oraz łódzki oficer rowerowy Witold Kopeć. Spotkanie poprowadzi Piotr Grobliński.

W czasie imprezy będzie można kupić książkę po promocyjnej cenie.

Po dyskusji zapraszamy na pokaz filmu Stop Making Sense, dokumentującego koncert zespołu Talking Heads z 1984 roku. Reżyser Jonathan Demme i operator Jordan Cronenweth wiernie zarejestrowali wymyślony przez Davida Byrne'a niezwykły, multimedialny spektakl. To nie tylko świetna muzyka i wizjonerskie kino, ale przede wszystkim spotkanie z nietuzinkową, pełną twórczej energii postacią Byrne'a.

David Byrne (ur. 1952) – muzyk, reżyser, fotograf i designer pochodzenia szkockiego. Współzałożyciel zespołu Talking Heads, autor albumów solowych i uczestnik wielu innych projektów muzycznych. Producent, założyciel wytwórni płytowej Luaka Bop. Laureat Oscara, Złotego Globu i nagrody Grammy za muzykę do filmu Ostatni cesarz Bernarda Bertolucciego. Autor kilku książek. Za swój debiut reżyserski Prawdziwe historie (1986) został nominowany do wyróżnienia Independent Spirit.

Maciej Werk (ur. 1973) – lider, założyciel i wokalista zespołu Hedone, kompozytor, autor tekstów i producent muzyczny. Prekursor remiksów w Polsce. Autor felietonów i wywiadów prasowych, a także założyciel wytwórni Love Industry. Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Miłośnik twórczości Davida Byrne’a.

Witold Kopeć (ur. 1978) – współtwórca łódzkiej Masy Krytycznej i założyciel blogu Lodz Cycle Chic. Z wykształcenia jest geografem. Od niedawna pełni funkcję ,,łódzkiego oficera rowerowego”, czyli pełnomocnika prezydenta miasta do spraw rozwoju komunikacji rowerowej. Na rowerze jeździ codziennie, przez cały rok.

Piotr Grobliński (ur. 1966) – poeta, dziennikarz, animator kultury. Miłośnik zespołu Talking Heads. Lubi biegać i jeździć na rowerze.

Wstęp wolny.

6 czerwca 2011 r., godz. 18.00

Poleski Ośrodek Sztuki, ul. Krzemieniecka 2a

Ścieżka rowerowa prowadzi do samej furtki Ośrodka!

www.pos.lodz.pl

Sponsorem imprezy jest bank BGŻ.

 
Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy