Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Muzyka
The Manhattan Transfer Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
23.06.2010.

Wieczór inauguracyjny III Letniej Akademii Jazzu uświetni występ legendarnej grupy wokalno - jazzowej: Manhattan Transfer, grupy powstałej w 1972 roku w Nowym Jorku z inicjatywy Tima Hausera, która w bardzo szybkim czasie podbiła serca słuchaczy w Ameryce i nie tylko. Ich bardzo indywidualne, jazzowo-swingowo-ragtime'owe brzmienie połączone ze świetną techniką wokalistów zdołało zawojować muzyczny świat.

 
Kiri Te Kanawa Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
21.06.2010.

Kiri Te Kanawa stała się legendą niemal z dnia na dzień po fantastycznym debiucie w roli Hrabiny w "Weselu Figara" w Covent Garden w 1971 roku. Po tym wydarzeniu błyskawicznie zdobyła status międzynarodowej gwiazdy i jednej z najsłynniejszych sopranistek świata.

 
Koncert Marka Dyjaka Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Kino Charlie   
05.06.2010.

Urodzony 18 kwietnia 1975. W 1992 zdobył papiery hydraulika. Wystarczyło kilka rzeczy, by życie było pełne i szczęśliwe - robotnicze życie, żona robotnicza, robotnicza klitka w bloku. Zwykłe, proste życie, bez dłubania w niuansach duszy i serca.  

 
FabrySCENA vol.7 Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Stowarzyszenie Fabrykancka   
01.06.2010.

Siódma edycja fabrySCENY odbędzie się 5 czerwca o godzinie 20:00. Zagra 3moonboys, Paula i Karol oraz Wolfgang in a Truck.  

 
XIII Festiwal Muzyki Filmowej Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
28.05.2010.

Tegoroczny bohater festiwalu, który odbędzie się w dniach 28-30 maja, Waldemar Kazanecki tworzył muzykę do wszystkich gatunków filmów a w szczególności do filmów animowanych. Dlatego w programie festiwalu znalazły się dwa spektakle dla dzieci i filmy ilustrowane jego muzyką. Dla dorosłych przeznaczone są koncerty muzyki filmowej Waldemara Kazaneckiego z udziałem znanych artystów, które odbędą się w Filharmonii Łódzkiej i Wytwórni TOYA Studios oraz przegląd filmów z jego muzyką w kinie Kinematograf.

 
Phill Niblock i Marek Cho?oniewski w fabrySTREFIE Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Stowarzyszenie Fabrykancka   
17.05.2010.

W maju w fabrySTREFIE będziemy gościć dwóch wybitnych kompozytorów: amerykańskiego artystę Philla Niblocka oraz urodzonego w Krakowie Marka Chołoniewskiego. Występ ten stanowi dla łódzkiej publiczności okazję do skonfrontowania ze sobą twórczości obu muzyków, a jednocześnie będzie nowym doświadczeniem dla studentów Akademii Muzycznej, którzy wezmą udział w przygotowaniu koncertu.

 
Rusza ?ód? Play Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Pawe? Justyna   
02.02.2010.

Tym razem przyszedł czas na wyłącznie łódzką scenę muzyczną. Proponujemy kolejny odważny eksperyment. Na fabrySCENIE po raz pierwszy będziemy mieli okazję posłuchać wyłącznie przedstawicieli łódzkiej sceny muzycznej. Wszystko to za sprawą inauguracji cyklu koncertów "Łódź Play", 6 lutego o godzinie 19:00 cykl otworzą cztery kapele The Black Radio, Superseries, Marcinera Awaria i Rambo Jet.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 28 z 53

reklama google

reklama google