Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Muzyka
PiotrkOFF Art Festival Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: .   
05.10.2009.

Pierwszy edycja festiwalu, który ma na celu zaprezentowanie ambitnej, lecz niszowej sztuki, odbędzie się w dniach 9-11 października w Piotrkowie Trybunalskim. W programie imprezy znalazły się koncerty, wystawy, pokazy filmowe i inne atrakcje. 


 
Scena MegaTotal.pl na Pepsi Vena Festival Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Jacek ?ukasiewicz   
03.10.2009.

W tym roku podczas Veny, obok głównej sceny, na której zagrają gwiazdy i wykonawcy biorący udział w konkursie, zaistnieje scena MegaTotal.pl. Zaprezentują się na niej niezależne zespoły skupione wokół tworzonego w Łodzi portalu muzycznego MegaTotal.pl.

 
Barwny majowy wieczór na FabrySCENIE. Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Stowarzyszenie Fabrykancka   
10.05.2009.

New Century Classics, Mijagi i unit: Laundry

W sobotni majowy wieczór o godz. 20:00 na fabrySCENIE będzie można usłyszeć trzy ciekawe i niezwykle różne formacje muzyczne.

 
postWalentynki w klubie Wytwórnia - relacja Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Jarek Ogrodowski   
25.02.2009.

Po raz pierwszy z ideą grania nowoczesnej muzyki do starych niemych filmów spotkałem się podczas seansu "Mocnego Człowieka" - polskiego niemego filmu z 1929 roku powstałego na motywach powieści Stanisława Przybyszewskiego. Muzykę do niego skomponowało Super Trio w składzie Maciej Maleńczuk (Pudelsi, Homo Twist), Robert Tuta (Agressiva 69, NOT, 1984) i Jakub Rutkowski (Homo Twist, Pulsaurus). Efekt końcowy okazał się nadspodziewanie dobry - nowoczesna, elektroniczna muzyka, oparta w głównej mierze na samplingu i loopach wniosła do filmu niepokojący, sugestywny klimat, dopełniając go i doskonale się w niego wpasowując. Toteż gdy usłyszałem, że 15 lutego w klubie Wytwórnia nadarzy się podobna okazja, nie mogłem jej przepuścić.

 
"Przestrzenie" w Filharmonii Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Cyryl Karwat   
17.12.2008.

W ramach odbywajacego się w Filharmonii Łódzkiej cyklu koncertów muzyki współczesnej miałem okazję uczestniczyć  w nietuzinkowym projekcie  połączenia kilku interesujących dziedzin sztuki. Wydarzenie, którego najbardziej "konwencjonalną" częścią był koncert muzyki "niekonwencjonalnej" powoli wprowadzało widzów- czy też słuchaczy- w nieco odmienny stan świadomości i percepcji.

 
Przestrzenie Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Jacek Partyka   
14.12.2008.
Filharmonia Łódzka po wielu latach „zesłania” na Piotrkowskiej 243 powróciła do zupełnie nowego, stworzonego specjalnie na jej potrzeby budynku. Miejsce jest na wskroś współczesne, wyjątkowo pasuje więc do prezentowania muzyki XXI wieku.
 
Samuel Blaser & Malcolm Braff w Improwizacji Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Improwizacja   
02.11.2008.
Duet Braff-Blaser jest niewątpliwie jedną z najbardziej fascynujących formacji, jaką można spotkać dzisiaj na jazzowych scenach europejskich. Tworzy ją puzonista Samuel Blaser oraz pianista Malcolm Braff.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 35 z 53

reklama google

reklama google