Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Muzyka arrow King For a Day
King For a Day Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Fabrykancka   
28.05.2011.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Kev Fox wraz z zespołem powraca do Polski promując swój nowy album "King For a Day" wystąpi także na fabrySCENE w Łodzi 31 (wtorek) maja o godz. 20.00 podczas fabrySCENY deLUX.

Kev Fox  to artysta związany ze sceną Manchesteru, a obecnie tworzący w Północnej Walii.  Charakterystyczna, stylowa postać, szczególnie dobrze znana angielskim i irlandzkim wielbicielom oryginalnych, akustycznych dźwięków.

W zeszłym roku wydał minialbum Help Yourself, który - bez wsparcia prasy ani wytwórni - sprzedał się w nakładzie 5000 egzemplarzy. Od trzech lat intensywnie w trasie, bez większego trudu zdobywa serca słuchaczy w całej Europie.

W trakcie swojego drugiego pobytu w Polsce zauroczył swoim brzmieniem nie tylko widownię, ale także uznanego polskiego muzyka i producenta, Andrzeja Smolika, który zaprosił Foxa do współpracy.  Rezultatem jest wspólnie nagrany singiel promujący nową płytę Smolika, której premiera miała miejsce jesienią zeszłego roku. Kev tak upodobał sobie polską publiczność, a ona jego, że odbył tu już cztery trasy koncertowe zdobywając sobie uznanie mediów i wzruszenie słuchaczy.  Wiosną wraca po raz kolejny promując swój nowy album "King For a Day".Misternie skonstruowane melodie pełne melancholii, niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary, kontrabasu i śladowej sekcji rytmicznej, zabierze słuchaczy w niezwykłą podróż…

Dla sympatyków: Bon Iver, Damien Rice, Jeff Buckley, the Swell Season
Dzielił sceny z: Elbow, Stephen Fretwell, Echo and The Bunnymen, Cherry Ghost

www.myspace.com/kevfox
http://www.youtube.com/watch?v=0iWtIvjdACE
http://vimeo.com/9983530
http://www.youtube.com/user/alphaman13#p/u/5/2DrtAc6T5A8

------------------------

WYDARZENIE NA FACBOOKU: http://www.facebook.com/event.php?eid=216568578372759
CO? Kev Fox Band na fabrySCENIE deLux
KIEDY: 31.05.2011 godz. 20.00
ILE? 10 PLN (bilety do kupienia przed koncertem)
GDZIE? fabrySTREFA

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google