Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Muzyka arrow Kolory Polski
Kolory Polski Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat. Filharmonii ?ódzkiej   
07.07.2010.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w 1999 roku pod nazwą „Sieradzkie Lato Muzyczne”. Wówczas w klasztorze Sióstr Urszulanek w Sieradzu zorganizowane zostały cztery koncerty muzyki organowej i kameralnej. Zasięg festiwalu poszerzono o nowe miejscowości oraz zmieniono nazwę na Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Kolory Polski”.  Dziś widać jak bardzo festiwal ewoluował i poszerzył repertuar. Jego jedenasta edycja właśnie trwa!

PROGRAM

11 Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej

KOLORY POLSKI

3 lipca 2010, sobota, 19.30
Studzianna-Poświętne, Bazylika Matki Bożej Świętorodzinnej
Barwy baroku

Wykonawcy:
Zespół „Essentia Musica” w składzie:
Hanna Turonek flet
Tytus Wojnowicz obój, kierownictwo artystyczne
Sebastian Aleksandrowicz obój
Anna Wandtke skrzypce
Leszek Wachnik fagot
Henryk Kowalewicz róg
Anton Birula teorba
Liliana Stawarz klawesyn
Sebastian Wypych kontrabas

W programie: Johann Sebastian Bach, Antonio Vivaldi, François Couperin, Georg Philipp Telemann, Marcin Mielczewski

4 lipca 2010, niedziela, 19.00
Tum, Archikolegiata pw. Najświętszej Marii Panny i św. Aleksego

Wykonawcy:
Zespół „Čači Vorba” w składzie:
Maria Natanson  śpiew solo, skrzypce, klemence, brausa
Piotr Sójka akordeon, śpiew
Dimitrij Gerasimov klarnet
Robert Brzozowski kontrabas, śpiew
Piotr Majczyna gitara, bouzouki, mandola, cobza, śpiew


W programie: muzyka inspirowana folklorem krajów bałkańskich

10 lipca 2010, sobota, 19.00
Sieradz, klasztor Sióstr Urszulanek

Wykonawcy:
Chór Uniwersytecki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
Dyrygent: Jacek Sykulski

W programie m.in.: Claudio Monteverdi – Adoramus Te,Christe, Alessandro Scarlatti – Exultate Deo, Gioachino Rossini – Uwertura do opery Wilhelm Tell, John Lenon/Paul McCartney – Ob-La-Di, Ob-La-Da, The Chordettes – Lollipop, Ivan Mládek – Jožin z Bažin, Jacek Sykulski – Kyrie, Gloria

11 lipca 2010, niedziela, 19.00
Wolbórz, kościół pw. św. Mikołaja biskupa

Wolbórz – w drodze na Grunwald

Wykonawcy:
Zespół Muzyki Dawnej z Zamku Królewskiego na Wawelu „Floripari”
Balet Dworski „Sotto de Stelle”
recytator, rycerze

Aleksander Tomczyk kierownictwo artystyczne
Katarzyna Borstyn choreografia

W programie: muzyczna historia inspirowana wydarzeniami sprzed 600 lat; narracja słowa, muzyki i ruchu wedle oryginalnych źródeł

17 lipca 2010, sobota, 20.00
Łódź, Łódź Art Center

Wykonawcy:
Zespół „Żywiołak”

W programie: Utwory z repertuaru zespołu w stylu heav-folk

18 lipca 2010, niedziela, 17.00
Arboretum SGGW, Rogów


„City Bum Bum i Fanta Konate - muzyka i taniec z Afryki Zachodniej”

Wykonawcy:
Zespół „City Bum Bum” i Fanta Konate


Dodatkowe atrakcje: w godz. 13.00–15.00 spacer po arboretum z Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym FŁ Lechem Dzierżanowskim i kierownikiem Arboretum Piotrem Banaszczakiem jako przewodnikami.

O godz. 15.00 warsztaty bębniarskie prowadzone przez członków zespołu „City Bum Bum” (zapisy w biurze festiwalu; ilość miejsc
ograniczona).
 
24 lipca 2010, sobota, 20.30

Skierniewice, kościół pw. św. Jakuba Apostoła
Chopin. Powroty

Wykonawcy:
Kondrat /Tubis Duo
Joanna Kondrat śpiew
Maciej Tubis fortepian

W programie: pieśni Fryderyka Chopina w jazzowych aranżacjach

Dodatkowe atrakcje: w Izbie Historii Skierniewic wystawa pamiątek po Konstancji Gładkowskiej udostępnionych przez
jej praprawnuczkę Barbarę Kaliszewską oraz promocja książki Janusza Galewicza Konstancja Gładkowska – Muza Chopina
1810–1889.

W godz. 16.00–20.00 w Młodzieżowym Centrum Kultury „Rynek Sztuk Wszelakich”: zabawy plastyczne dla dzieci, spotkanie ze skierniewickimi poetami itp. Gościem honorowym koncertu będzie Barbara Kaliszewska.

25 lipca 2010, niedziela, 19.00
Radomsko, Metalurgia Nieruchomości – Radomszczańskie Centrum Biznesu
Tango w roli głównej

Wykonawcy:
Cuarteto „Del Fuego”
Aleksandra Szurgot skrzypce
Konrad Salwiński akordeon
Radosław Stefański fortepian
Bartosz Stępień kontrabas
 
Recytacje: Bronisław Wrocławski

Duo „Atorrantango”:
Oscar Ovejero śpiew
Federico Diaz gitara
 
Para taneczna:
Carlos „El Tordo”
Raffaella Passiatore

W programie: Astor Piazzolla, Ángel Villoldo, Anibal Troilo, Vicente Greco, Pedro Laurenz, José Dames, Sebastian Piana

Dodatkowe atrakcje: o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku warsztaty tanga prowadzone przez tancerzy
występujących na koncercie (zapisy w biurze festiwalowym,ilość miejsc ograniczona).

31 lipca 2010, sobota, 19.00
Dobroń, kościół pw. św. Wojciecha
Opowiadania śródziemnomorskie

Wykonawcy:
Zespół „Mosaic:” w składzie:
Jolanta Kossakowska – fidel średniowieczna, gęśle, śpiew
Zofia Kolbe – dudy, flety, instr. perkusyjne, śpiew
Wojciech Lubertowicz – instrumenty perkusyjne
Mateusz Szemraj – lutnia arabska, tar, cymbały
Sebastian Wielądek – lira korbowa, duduk, ney, dudy, basy deptane

W programie: utwory inspirowane tradycyjnymi tańcami i pieśniami polskimi

Ok. godz. 22.00 w kościele pw. św. Wojciecha wieczór opowieści „Noc na zamku przygód”, prowadzony przez
artystów Stowarzyszenia Grupa Studnia O. w składzie: Beata Frankowska, Małgorzata Litwinowicz, Jarosław Kaczmarek

Dodatkowe atrakcje: w przerwie pomiędzy koncertem a wieczorem opowieści wójt Gminy Dobroń zaprasza do Parku Gminnego na ognisko i pieczenie kiełbasek.

1 sierpnia 2010, niedziela, 18.00
Lipce Reymontowskie, Muzeum Regionalne im. Wł. St. Reymonta w Lipcach Reymontowskich, Zagroda Ludowa
Muzyka żywiołów

Wykonawcy:
Kwintet smyczkowy „Wołosi i Lasoniowie” w składzie:
Zbigniew Michałek skrzypce
Jan Kaczmarzyk altówka, gajdy
Robert Waszut kontrabas
Krzysztof Lasoń skrzypce
Stanisław Lasoń wiolonczela

Program: Kompozycje zespołu, m.in.: Ruben, Transylwania, Od Morawy, Pożegnanie z Sałaszem, Gajdy, Muzyka Żywiołów.
 
Dodatkowe atrakcje: od godz. 16.00 na terenie Zagrody Ludowej szereg atrakcji przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipcach Reymontowskich; m.in.: kiermasz sztuki ludowej z udziałem twórców ludowych (garncarstwo, haft, zdobnictwo papierowe, malarstwo, wycinanka), degustacja potraw kuchni regionalnej, koncert zespołów ludowych: A. Z. R. im. Wł. St. Reymonta, zespołu śpiewaczego „Lipconki”, kapeli ludowej „Borynioki”.

7 sierpnia 2010, sobota, 20.00
Konstantynów Łódzki, kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny
Fantazje na tematy polskie

Wykonawcy:
Zespół „Janusz Prusinowski Trio” oraz Janusz Olejniczak (fortepian)

Zespół w składzie:
Janusz Prusinowski - skrzypce, cymbały, śpiew
Piotr Piszczatowski - bębenek, baraban, basy
Michał Żak - flet drewniany, szałamaja
Piotr Zgorzelski – basy
Magdalena Wojciechowska-Żak fortepian
 
W programie: mazurki i polonezy, melodie ludowe oraz kompozycje Fryderyka Chopina

Dodatkowe atrakcje: po koncercie warsztaty taneczne prowadzone przez muzyków zespołu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji „Nad stawem” w Konstantynowie Łódzkim (ul. Łaska 64).

8 sierpnia 2010, niedziela, 19.00
Łowicz, kościół OO. Pijarów pw. Matki Bożej Łaskawej i św. Wojciecha

Wykonawcy:
Janusz Olejniczak fortepian
Daniel Raiskin dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej

Program:
Fryderyk Chopin - Koncert fortepianowy f-moll op. 21
Robert Schumann - IV Symfonia d-moll op. 120

14 sierpnia 2010, sobota, 19.00
Uniejów, Zamek, Sala Rycerska

Wykonawcy:
Zespół „Besquidians” w składzie:
Przemysław Ficek – dudy, flety
Marcin Pokusa – skrzypce, wokal
Marcin Żupański – saksofony, klarnet basowy, perkusja
Wojtek Golec – akordeon
Rafał Bałaś – kontrabas, flety

W programie utwory inspirowane muzyką góralską

15 sierpnia 2010, niedziela, 19.30
Sulejów, opactwo Cystersów, kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Tomasza

Wykonawcy:
Józef Skrzek wraz z zespołem górali beskidzkich „Wałasi” w składzie:
Zbiegniew Wałach  - skrzypce
Czesław Kobielus  - akordeon
Maciej Spychała  - kontrabas

W programie kompozycje Józefa Skrzeka oraz Zbigniewa Wałacha.

21 sierpnia 2010, sobota, 19.00
Zelów, Kościół Ewangelicko-Reformowany

Wykonawcy:
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”

W programie: aranżacje instrumentalnych kompozycji Fryderyka Chopina na zespół wokalny, Karol Szymanowski – Pieśni kurpiowskie, Andrzej Krzanowski – Salve Regina

22  sierpnia, niedziela, 20.00
Nieborów, park Pałacu w Nieborowie
Taneczny świat Chopina

Wykonawcy:
Balet Dworski „Cracovia Danza” w składzie:
Romana Agnel, Dominika Koj, Magdalena Żmuda, Krzysztof Antkowiak, Sławomir Greś, Filip Jędruch
Artur Janda fortepian

Romana Agnel, Leszek Rembowski choreografia
Artur Borkowski ruch sceniczny
Monika Polak-Luścińska kostiumy

W programie: tańce salonowe i towarzyskie modne w Warszawie w czasach Chopina

28 sierpnia 2010, sobota, 20.00
Lutomiersk, klasztor Księży Salezjanó
Komeda. Inspiracje
 
Wykonawcy:
Jan Bokszczanin organy
Paweł Gusnar saksofon sopranowy, saksofon i tenorowy
Grażyna Auguścik śpiew
Robert Majewski trąbka

W programie: Paweł Łukaszewski – Icon, Dariusz Przybylski – Dreaming Tiffany Before The Breakfast, Miłosz Bembinow – Komeditation, Adam Sławiński – Komeda, Włodek Pawlik – Tribute to Komeda, Krzysztof Komeda – Ballad for Bernt, Litania,

Wojciech Majewski / Krzysztof Komeda – Zamyślenie/Niekochana, Moja ballada, Kattorna, Ja nie chcę spać, Kołysanka Rosemary, Nim wstanie dzień, Nie jest źle

29 sierpnia 2010, niedziela, 19.00
Bedoń Przykościelny, kościół pw. Matki Boskiej Królowej Polski
 
Wykonawcy:
Skład kameralny Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina

W programie: Wolfgang Amadeus Mozart – Eine kleine Nachtmusik KV 525, Divertimento D-dur KV 136, Andrzej Panufnik – Divertimento na smyczki, Henryk Mikołaj Górecki – Trzy utwory w dawnym stylu, Grażyna Bacewicz – Koncert na orkiestrę smyczkową

4 września 2010, sobota, 19.00
Łódź, Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina

Wykonawcy:
Zespół „Raz, Dwa, Trzy”
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
Hubert Kowalski dyrygent

.............................................................................................................

* WYCIECZKI
Na koncerty oznaczone gwiazdką można wybrać się
z jednodniowymi wycieczkami organizowanymi przez
Towarzystwo Przyjaciół Łodzi. Program obejmuje
zwiedzanie zabytków na trasie i w miejscowości
docelowej. Liczba miejsc jest ograniczona, jednocześnie,
by wycieczka doszła do skutku, grupa musi liczyć
co najmniej 30 osób. Wyjazd odbywa się sprzed
Łódzkiego Domu Kultury (ul. Traugutta 18) w dniu
koncertu. Cena, w zależności od trasy, wynosi 40
lub 50 PLN i obejmuje: dojazd autokarem do
miejscowości, w której odbywa się koncert,
powrót autokarem po koncercie, przewodnika
(Ryszard Bonisławski, Dariusz Chwalborski)
i ubezpieczenie. Bilety wstępu do zabytkowych
obiektów płatne dodatkowo.


INFORMACJE, ZAPISY I SPRZEDAŻ WYCIECZEK
Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi,
ul. Piotrkowska 87
www.tplodz.eu
www.cityoflodz.pl
cit@uml.lodz.pl
(+48 42) 638 59 55
(+48 42) 638 59 56
poniedziałek–piątek: 8.00–19.00
sobota–niedziela: 9.00–16.00
Rezerwacje nie będą przyjmowane.


FILHARMONIA ŁÓDZKA IM. ARTURA RUBINSTEINA
ul. Narutowicza 20/22, 90-135 Łódź
filharmonia@filharmonia.lodz.pl
(+48 42) 664 79 18
(+48 42) 664 79 10
(+48 42) 664 79 70 faks
INFORMACJE, REZERWACJE I SPRZEDAŻ BILETÓW
bilety@filharmonia.lodz.pl
(+48 42) 664 79 79


Na wszystkie koncerty oprócz finałowego wstęp wolny.
Sprzedaż biletów na koncert finałowy rozpocznie się
9 sierpnia w kasach Filharmonii Łódzkiej
(poniedziałek–piątek: 10.00–18.00).
Ceny: 60 PLN – normalny, 45 PLN – ulgowy


BIURO FESTIWALOWE
kolorypolski@filharmonia.lodz.pl
(+48 42) 664 79 97
(+48 42) 664 79 61
(+48) 601 170 336
(+48) 693 380 085
(+48) 663 200 336


CERTYFIKAT
Festiwal otrzymał certyfikat Turystycznego Produktu Roku
2007 przyznawany przez Polską Organizację Turystyczną.
 

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google