Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Muzyka arrow Koncert Voice-electronic duo
Koncert Voice-electronic duo Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Galeria Manhattan   
02.02.2008.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Zespół zaprezentuje w Galerii Manhattan między innymi materiał muzyczny z płyty pt.: „ved”, która ukazała się w grudniu 2007 r., i od razu stała się jedną z najciekawszych propozycji w zakresie muzyki elektronicznej i improwizowanej.

Voice Electronic DuoProjekt oparty jest na wokalnych, elektronicznych i elektroakustycznych improwizacjach oraz interpretacji kreatywnej kultury dj'skiej, ambient, tradycyjnej piosenki, po wolną improwizację. O wspólnej płycie Z. Esden mówi: „Jak dla mnie jest to płyta bardzo wyważona, oszczędna. (...) każdy z tych utworów jest inny i powstał w swoim własnym, specyficznym momencie. Każdy opowiada jakąś historię.”

Zespół tworzą:

Zosia Esden (głos, loops, laptop) źródeł inspiracji szuka w otaczającej ją przestrzeni dźwiękowej. Eksperymentuje z głosem, stąd odnajduje się w obszarach free jazzu oraz muzyki improwizowanej.

oraz 

Marcin Dymiter (elektronika, gitara, głos, generator, loopy, taśmy) – eksperymentuje z brzmieniem, przetwarzaniem dźwięków towarzyszących życiu. Wierzy, że muzykę można znaleźć wszędzie, a jej komponowanie jest nieskończonym procesem. Wydał kilka płyt sygnowanych jako „emiter”.  Występował z wieloma artystami z pogranicza jazzu, elektroniki i awangardy.

 

8 luty (piątek) 2008r., godzina: 20:00 

Bilety do nabycia w galerii Manhattan, ul. Wigury 15, Łódź, (wejście od ul. Sienkiewicza)


Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google