Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Muzyka arrow Mocny i energetyczny wieczór z The Black Tapes, Searching for Calm i Perspecto na fabrySCENIE!
Mocny i energetyczny wieczór z The Black Tapes, Searching for Calm i Perspecto na fabrySCENIE! Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Pawe? Justyna   
16.11.2010.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Jako że polska jesień bywa czasami dość uporczywa i ospała Stowarzyszenie Fabrykancka pragnie wyrwać was z melancholii dzięki  głośnej i energetycznej dziewiątej edycji fabrySCENY! Przygotowaliśmy koncert który pobudzi i wybudzi każdego.

Przekonajcie się w sobotę, 20 listopada o godz. 20.00 w fabrySTREFIE.

mat. org
mat. org
Tym razem będziemy mogli usłyszeć porcję gitarowego grania, o którą nie łatwo na polskiej scenie muzycznej. Doświadczymy zaskakującego skrzyżowania hałasu i ciszy. Wszystko to za sprawą niezwykle silnej reprezentacji w postaci The Black Tapes, Serching for Calm i Perspecto.. Fanów z pewnością ucieszy możliwość zakupu najnowszego wydawnictwa płytowego zespołów: The Black Tapes i Serching for Calm.


Teraz pora na kilka słów o kapelach, które 20 listopada o 20:00 zagrają na 9 edycji fabrySCENY.

mat. org.
mat. org.
The Black Tapes wydało drugi album “Shipwreck” Na nowej płycie znaleźć można zarówno utwory nawiązujące stylem do tych znanych z pierwszego albumu, jak i kompozycje, które zwiastują nowe kierunki rozwoju zespołu. Na płycie znajdują się wyłącznie premierowe, nigdzie wcześniej nie publikowane piosenki, w których The Black Tapes zgodnie ze swoją filozofią eksploruuują świat gitarowego grania, jakiego nie łatwo uświadczyć na polskiej scenie muzycznej. Nowy krążek nagrano w Polsce, a muzycy sami wzięli na siebie sporą część pracy przy realizacji i produkcji nagrania, dzięki czemu płyta jest znacznie bardziej dopracowana niż wydany w 2009 roku debiut. “Shipwreck” to zapis rozwoju zespołu w ciągu ostatnich dwóch lat , które minęły od nagrania pierwszej płyty. “Shipwreck” to 11 premierowych utworów – sprawdź, jak grają The Black Tapes A.D.2010!

 

http://www.myspace.com/theblacktapes


mat. org.
mat. org.
Searching For Calm właśnie ma ogólnoświatową premierę następcy debiutanckiego albumu, zatytułowanego "Celestial Greetings". Płyta ukazała się dziś znaczy 8 listopada nakładem Mystic Production, wytwórnia zajmująca się takimi wykonawcami jak:  Behemot, Dick4Dick, czy Gaba Kulka.

Zwiastujący płytę singiel p.t. „Follow” jak i pozostałe utwory z najnowszej płyty są już dostępne na profilu Myspace zespołu. Searching For Calm to eksplozja energii i emocji, niespodziewane skrzyżowanie hałasu i ciszy. Organiczne dźwięki inspirowane Stevem Albinim i zespołami Fugazi, Sonic Youth, niespokojnym Converge czy Dillinger Escape Plan i The Mars Volta. Jeżeli we współczesnej muzyce jest coś co może zaskoczyć słuchacza, to jest to właśnie album "Celestial Greetings". Muzyka grupy ucieka łatwym porównaniom do jednego gatunku. Zespół celowo unika ślepego podążania za gotowymi rozwiązaniami, dodając do surowych dźwięków niekonwencjonalne rozwiązania rytmiczne i dużo melodii. Album został zmiksowany przez Pedro Ferreira.

To co w muzyce Searching For Calm najważniejsze, to ciągłe poszukiwanie, uciekanie od etykietek. Pochodzący z Sosnowca zespół stara się łączyć różne gatunki, nie dochowując wierności żadnemu z nich. To jeden z niewielu zespołów w Polsce, który w składzie ma dwóch basistów, jego członkowie wywodzą się ze sceny hardcore, inspirują się fusion jazzem i rockową melodią.

 

http://www.myspace.com/searchingforcalm


mat. org.
mat. org.
Perspecto powstał w 2005 roku w Grudziądzu z inicjatywy perkusisty Łukasza Hajduka i gitarzysty/wokalisty Szymona Kowalskiego. Materiał zespołu powstawał w zawrotnym tempie. Muzyka zespołu, prócz korzeni punk i hard-core'wych, czerpała inspirację z odmiennych meandrów muzyki alternatywnej i nie tylko. Po kilku następnych miesiącach wspólnego grania pojawiła się pierwsza znacząca demo-płyta zatytułowana Unisono Dissonance, którą chłopaki nagrali, opracowali grafikę i wydali wyłącznie własnym sumptem. Dzięki tej płycie zauważyła ich rozgłośnia Polskiego Radia Trójki, włączając utwór „Girls will never stay still” w oficjalnie przez nich wydawaną i dystrybuowaną płytę z serii „Ofensywa3”. Perspecto zostało też zauważone przez Radio Pik, rozgłośnie studenckie i internetowe, znaleźli się na składance „We are from Poland”.

 

http://www.myspace.com/perspectonoise

 

BILETY

Bilety w przedsprzedaży 15 PLN dostępne w:

- klubokawiarni Owoce i Warzywa - ul. Traugutta 9 w Łodzi

- salonie tatuażu Classic Monsters Tattoo - ul. Andrzeja Struga 4 w Łodzi (pon - pt 12.00-18.00)

- FabrySTREFIE - ul. Piotrkowska 138/140 w Łodzi

Bilety dostępne także przed koncertem w cenie 20 PLN.


START: 20 listopada 2010 godzina: 20.00

- Perspecto

- The Black Tapes

- Searching For Calm


FabrySTREFA
www.fabrykancka.org

Piotrkowska 138/140 – ŁÓDŹ (w dawnej fabryce F. Ramischa i przyszłej inwestycji Piotrkowska Center, wejście od \”China Town\” lub od ul. Roosevelta 10)

 

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google