Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Niwea Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Galeria Manhattan   
27.04.2011.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

29 Kwietnia w Galerii Manhattan zaprezentuje się projekt performatywno-muzyczny grupy artystycznej Niwea, którą tworzą Wojciech Bąkowski i Dawid Szczęsny. W swym najnowszym projekcie artyści sięgają do dorobku i korzeni  największych tuzów nowej fali, przetwarzając je osiągają nową jakość i formę artystycznej wypowiedzi. W swoim projekcie twórczo wykorzystują  rap i hip-hop.

Dawid Szczęsny to artysta dźwięku, który od 2005 r. wydaje w Polsce i zagranicą. Na swoim koncie ma wiele płyt o eksperymentalnym charakterze wydanych nakładem avant-jazzowej wytwórni Porter Records (USA), Supralinear by Mille Plateaux (Niemcy).

Wojciech Bąkowski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów młodszego pokolenia, tak w Polsce, jak i za granicą, zaproszono go na prestiżową międzynarodową wystawę „Younger Than Jesus” w New Museum w Nowym Yorku. 22.10.2009 r. Wojtek Bąkowski otrzymał główną nagrodę za twórczość w „Spojrzenie Views”. Na poczatku roku 2001 został laureatem Paszportu Polityki. W kręgu jego działań artystycznych jest film animowany, audio performance, post rap i grafika.

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google