Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Muzyka arrow We wrze?niu czas na Soundedit
We wrze?niu czas na Soundedit Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
25.07.2010.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Trwają przygotowania do drugiej edycji Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. W tym roku festiwal odbędzie się między 10 – 12 września.  

Festiwal Producentów Muzycznych jest próbą docenienia kunsztu i pracy ludzi, których rola w ostatecznym sukcesie piosenki czy całej płyty jest dziś tak samo istotna jak dzieło kompozytora czy aranżera. Producenci zaczynają być znani z imienia i nazwiska, sami często osiągają status gwiazdy, a wykonawcy zabiegają o ich zaangażowanie – tak idee pierwszej edycji festiwalu określili jego organizatorzy.

Po pierwszym inauguracyjnym Soundedit 2009 czas na drugą odsłonę. W tym roku w klubie Wytwórnia spodziewamy się usłyszeć:

Piątek 10 września:


Pierwszy koncert w Polsce zagra fantastyczny norweski zespól S
erena, Maneesh, którego najnowszy album „No 2: Abyss In B Minor”, wydany nakładem legendarnej wytwórni 4AD zebrał doskonałe recenzje prasy i publiczności, która tłumnie zjawia się na koncertach grupy z Oslo.


Następnie na scenie, również po raz pierwszy w Polsce pojawi się zespół  Tackhead, o którym mówi się „znikający punkt” albo „wir”, grupa, której początki sięgają drugiej połowy lat 70-tych, kiedy poznali się Doug Wimbish i Skip McDonald. W Łodzi oprócz wymienionych, publiczność zahipnotyzują Bernard Fowler i Keith LeBlanc, za stołem mikserskim stanie Adrian Sherwood.

 

Sobota 11 września:


Naq małej scenie klubu Wytwórnia odbędzie się niecodzienne spotkanie:

Legendarny współzałożyciel Joy Division i New Order - basista Peter Hook pojawi się po raz pierwszy w naszym kraju, prezentując kultowy album "Unknown Pleasures".

Spotkanie poprowadzi Piotr Metz, Peter Hook opowiadać będzie o powstawaniu tej legendarnej płyty oraz grać na żywo jej fragmenty.


O godzinie 19.30 na dużej sali czeka nas gala wręczenia nagród Człowieka ze Złotym Uchem. Muzycznie wieczór będzie miał charakter akustyczny. Zagra Chris Olley, lider wybitnej, niestety nieistniejącej już formacji Six By Seven oraz gwiazda wieczoru Neil Hannon, lider zespołu The Divine Comedy, którego najnowsza płyta ukazuje się 31 maja. Neil Hannon to znakomity wokalista i kompozytor, którego muzyczne inspiracje, zdecydowanie bardziej niż z tradycji rockowej, wypływają z twórczości takich legend piosenki jak Scott Walker, Jacques Brel czy Burt Bacharach. Jedna z najlepszych płyt The Divine Comedy to „A Short Album About Love”, zainspirowana pamiętnym filmem Krzysztofa Kieślowskiego.


Niedziela 12 września:


Marcinera Awaria - to grupa perkusisty zespołu Psychocukier - Marcina Awierianowa. Po szaleństwach za perkusją w zaciszu domowym tworzy własne kompozycje muzyczne. Na scenie wspierają go basista Adam Bestia 4A Awierianow i perkusista Przemek Koper Cooper.29 Kwietnia ukazała się debiutancka płyta zespołu  "REBUS", pełna ujmujących, prostych melodii, inteligentnie skonstruowana, różnorodna brzmieniowo. „Większość wykonawców muzyki rozrywkowej (alternatywnej) zapomniało o tym, iż istotna w muzyce jest także melodia . Przekombinowane kawałki tracą swoją siłę i na dłuższą metę nudzą.”

Te słowa Marcinery znajdują odzwierciedlenie w dotychczasowej twórczości muzyka. Melodyjne utwory takie jak Metronom ,czy So why ?, nie pozostawiają cienia wątpliwości , że można na kilku akordach zbudować ciekawe pomysły.Jeżeli macie dosyć stania na koncertach pod sceną i kiwania głową ,żeby artyście nie było przykro, a nie dlatego, że tak czujecie, to zapoznajcie się z muzyką zespołu Marcinera Awaria.


Tuż po łódzkiej ekipie po raz pierwszy w Polsce wystąpi Sweet Billy Pilgrim. Trio założone przez szkolnych kolegów w 2003 roku to wzorcowy przykład działania w myśl zasady DIY(Do It Yourself). Odrzucani przez wytwórnie płytowe, kupili trochę sprzętu, system Pro Tools, jeden dobrej klasy mikrofon i z pomocą laptopu rozpoczęli nagrania. Pierwsze płyty dystrybuowali wśród fanów. W 2005 roku grupa wydała płytę "We Just Did What Happened and No One Came". Album zdobył świetne recenzje w miesięczniku Mojo, zaś The Sunday Times uznał piosenkę „Stars Spill Out of Cops” jednym z najlepszych utworów roku. Prawdziwy przełom przychodzi jednak dopiero w 2009 roku wraz z wydaniem płyty „Twice Born Men”. Recenzje całej liczącej się prasy są doskonałe, płyta jest też nominowana do niezwykle prestiżowej Mercury Prize.Aktualnie Sweet Billy Pilgrim związany jest z wydawnictwem Samadhi Sound, założonym przez samego Davida Sylviana.


bilety i karnety / tickets: www.ticketpro.pl


Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google