Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Sztuka
Wystawa Romana Lipskiego Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: red   
21.06.2010.

O Romanie Lipskim i jego twórczości wiemy w Polsce bardzo niewiele. Wydaje się że, jego twórczość znana jest jedynie wąskiej grupie kuratorów i historyków sztuki. W galerii Atlas Sztuki od 25 czerwca będziemy mogli zobaczyć jego indywidualną wystawę. 

 
Robert Morris w Muzeum Sztuki Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Muzeum Sztuki   
15.06.2010.

Projekt „Robert Morris. Uwagi o rzeźbie. Obiekty, instalacje, filmy” to kolejna realizacja Muzeum Sztuki, która ma miejsce w ramach programu zmierzającego do konfrontowania - a poprzez to, odczytywania na nowo - relacji łączących historyczną awangardę z koncepcjami i praktykami sztuki współczesnej. Wystawa ta jest pierwszym indywidualnym pokazem prac tego światowej sławy artysty w Polsce. Na ekspozycji liczącej dwadzieścia trzy obiekty, zobaczyć będzie można, znane z podręczników o sztuce  formy autorstwa Roberta Morrisa: Two Columns (1961) i Untitled (Three L-Beams ) (1965).

 
Weeping Chandelier Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
14.06.2010.

Project jest zainspirowany rozpadem rzeczy pozornie bezcennych, kruchych i delikatnych. ‘Weeping Chandelier’ czyli Płaczący Żyrandol to anty-logo elitarnej konsumpcji.  Symbolizuje dekonstrukcję tego co cenne i niepowtarzalne. ‘Weeping Chandelier’ jest eksperymentem nadawania rzeczom niezwykłym cech przedmiotów zwyczajnych i vice versa, tworzenia poprzez odejście od nadmiernej wartości nadawanej dziełom sztuki.

 
Sztuka konceptualna w Polsce - ?rodki artystyczne, ludzie, znaczenia Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Focus ?ód? Biennale   
13.06.2010.

Sztuka konceptualna – konceptualizm - to pewien skrót myślowy jakim posługujemy się by wyodrębnić i objąć jednym określeniem zjawiska reprezentujące dominującą tendencję w sztuce lat 70. Także sztuka polska tego czasu, w znacznej części, powstawała pod jej wpływem. Podjęcie nowych wątków następowało na polu teorii i praktyki prowadząc często do oryginalnych rezultatów, partnerskich wobec poszukiwań światowych (mimo licznych świadectw artystów mówiących o poczuciu odseparowania ‘żelazną kurtyną’). 

 
Warsztatowa 13 Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Magdalena Paszkiewicz   
12.06.2010.

,,Warsztatowa 13’’ to prezentacja prac dwunastu młodych artystów, którzy w świecie opanowanym przez komercję, reklamę, szybkość i jednorazowość, pragną podtrzymać tradycję grafiki warsztatowej.  

 
Micha?owski i Goya Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Muzeum Sztuki (Pa?ac Herbsta)   
12.06.2010.

15 czerwca w Pałacu Herbsta - oddziale Muzeum Sztuki w Łodzi, otwarta zostanie wystawa "Michałowski i Goya", na której zaprezentowane zostaną: seria grafik Francisco Goi y Lucientes (1746-1823)  Los Desastres de la guerra (Okropności Wojny) oraz prace Piotra Michałowskiego (1800-1855) wśród nich: Napoleon na koniu, Somosierra, Przejazd artylerii przez rzekę.

 
Pusty Dom Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Fokus ?ód? Biennale   
12.06.2010.

Specyficzna przestrzeń Klubu Fokus Łódź Biennale tym razem oddana zostaje w ręce Agaty Bielskiej. Artystka przygotowała w niej wideo-instalację „Pusty dom”. Punktem wyjścia do tej realizacji jest myślenie o konkretnym wnętrzu jako o potencjalnej przestrzeni dla sztuki, która poprzez działanie artystki może zmienić swój charakter. Kilkukanałowa instalacja video Agaty Bielskiej zasadza się na pytaniu o zawarte w tytule pojęcia domu i pustki. Artystka postanowiła „udomowić” nieco surowe wnętrze Klubu, które determinuje architektura do niedawna znajdującego się tu sklepu.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 28 z 113

reklama google

reklama google