Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Sztuka arrow Audio Art on tour - Kraków, ?ód?, Warszawa, Gdynia
Audio Art on tour - Kraków, ?ód?, Warszawa, Gdynia Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Galleria Manhattan   
18.11.2009.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Audio Art jest eksperymentalną i postmodernistyczną sztuką przełomu wieków. Tworzy nową koncepcję źródła dźwięku: obiektu i instrumentu muzycznego w określonej przestrzeni i czasie. Audio Art używa prostej, a zarazem zaawansowanej technologii.

Dzięki temu projektowi łódzka publiczność po raz pierwszy ma okazję uczestniczyć w części 17 Festiwalu Audio Art, który organizuje Marek Chołoniewski z Krakowa. W łódzkiej części projektu wystąpią:

* Herman Muntzing (Szwecja) - koncert 20.11.2009, godz. 19:00 Muzyk i kompozytor działający początkowo w obszarze improwizowanego jazz'u i rock'a by w późniejszym czasie skupić się na eksperymentach i poszukiwaniach muzyczno-kompozytorskich. Efektem tych poszukiwań i eksperymentów było zbudowanie 12 strunowego, elektronicznego instrumentu o nazwie flexichord i rozpoczęci solowych występów przed publicznością. Pracuje także jako nauczyciel, prowadzi warsztaty i wykłady z zakresu muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. 

*Bas Kalle (Holandia) - instalacja dźwiękowo-świetlna 21.11.2009, godz. 18:00 Artysta multimedialny, twórca i konstruktor interaktywnych obiektów dźwiękowych i świetlnych. Jest pracownikiem naukowym Królewskiego Konserwatorium w Hadze. W Galerii przedstawi swoją najnowszą pracę.

 * Ensemble Mujirushi (Kanada) - koncert / performance 25.11.2009, godz. 19:00 Multimedialny zespół utworzony w Edmonton, Kanada, łączy w swoim repertuarze elementy grafiki, sztuk wizualnych, konceptualizmu, gier słownych, intuicyjnych, otwartych partytur, a także poezji wizualnej. Audio Art jest eksperymentalną i postmodernistyczną sztuką przełomu wieków. Tworzy nową koncepcję źródła dźwięku: obiektu i instrumentu muzycznego w określonej przestrzeni i czasie. Audio Art używa prostej, a zarazem zaawansowanej technologii. To artystyczne zdarzenie muzyczno-wizualne jest efektem nawiązanej współpracy Galerii Manhattan z Markiem Chołoniewskim, twórcą międzynarodowego festiwalu Audio Art w Krakowie.  

 

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google