Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Sztuka arrow Body pain
Body pain Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Stowarzyszenie Sztuk-Pol   
24.02.2010.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

"Body pain" Pawła Hajncla  stanowi krótki i skondensowany komentarz na temat kondycji polskiego społeczeństwa, religii i polityki.

źródło: materiały organizatora
źródło: materiały organizatora
Stowarzyszenie Sztuk – Pol ma zaprasza na wystawę łódzkiego artysty Pawła Hajncla pt. „Body pain”. Ekspozycja, której wernisaż odbędzie się 19 marca 2010 roku o godzinie 19.00 stanowi krótki i skondensowany komentarz na temat kondycji polskiego społeczeństwa, religii i polityki. Źródło krytyki współczesności autor odnajduje w aktualnej od ponad100 lat myśli Friedricha Nitzschego. W chrześcijańskim społeczeństwie „Radosna wiedza” napisana przez filozofa nie cieszyła się i nie cieszy się popularnością, dlatego Hajncl „w imię wolności wyborów myślenia” przybliża tę trudną tematykę odbiorcom swojej pracy.

Łącząc różne techniki artystyczne(rzeźbę, obrazy, muzykę), konfrontuje filozofię Nietschego z własnymi poglądami i chrześcijańską myślą, wszechobecną w naszym społeczeństwie. Artysta nie podejmuje dyskusji z odbiorcą, ale stawia go wobec konkretnego problemu,zaskakując i skłaniając do myślenia.

Wystawa, otwarta od 19 marca do 1kwietnia, w „Stróżówce”, ul. Pomorska 34/36. 

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google