Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Sztuka arrow Borek - Rze?by
Borek - Rze?by Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Stowarzyszenie Fabrykancka   
04.06.2009.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Masa, struktura i ciężar drewna stanowią dla Jarosława Borka wyzwanie. Na pierwszy rzut oka zwraca uwagę pierwotny w swojej prostocie i abstrakcyjny charakter jego prac rzeźbiarskich. Jarosław Borek wybrał drogę surowej estetyki, w której ogranicza się do najprostszych działań, bez prób ukrywania zmagań z opornym i wymagającym tworzywem.

/z mat.org./
/z mat.org./
Czasem mozolnie używa dłuta, innym razem wycina złożone formy piłą łańcuchową. Przystępując do rzeźbienia, zawsze musi gruntownie przemyśleć koncepcję, ponieważ jedno błędne cięcie może zniweczyć całą pracę.

Artysta unika tematu, anegdoty czy odniesień do produktów cywilizacji. Interesuje go plastyczne przedstawienie swoich doświadczeń, wynikających z obserwacji świata natury. W swoich pracach bada relacje między dwoistością, rytmem, symetrycznymi i asymetrycznymi podziałami. Próbuje zapisać zasady zaobserwowanych zjawisk w strukturze rzeźby, jednocześnie szanując siłę naturalnego tworzywa.

/z mat.org./
/z mat.org./
Jarosław Borek urodził się w 1983 roku w Łodzi. W 2003 roku brał udział w plenerze rzeźbiarskim w Bedoniu, a w 2008 w sympozjum rzeźbiarskim „Skrzyżowania 2008” w Piotrkowie Trybunalskim. W 2008 roku ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Po uzyskaniu dyplomu został asystentem w pracowni ad. Janusz Czumaczenko na wydziale Grafiki i Malarstwa. W tym samym roku wziął udział w wystawie pedagogów ASP w Galerii Parter. Wystawa w Galerii FabrySTREFA to jak do tej pory największy przegląd jego prac rzeźbiarskich.


Wernisaż wystawy 5 czerwca, godz. 19.00 - ZAPRASZAMY!
Wystawa czynna w godzinach 17.00-22.00  od piątku do niedzieli.
organizator: Stowarzyszenie Fabrykancka

GALERIA FABRYSTREFA: ul. Piotrkowska 138/140 fabryka F. Ramiach (wejście od Piotrkowskiej - "Chinatown" lub Roosevelta 10).

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google