Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Sztuka arrow Fokus ?ód? Biennale 2010
Fokus ?ód? Biennale 2010 Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
02.09.2010.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

W dniach od 11 września do 10 października 2010 r. w Łodzi odbędzie się Fokus Łódź Biennale - międzynarodowa wystawa w przestrzeni publicznej, zatytułowana Od Placu Wolności do Placu Niepodległości. Łódzkie Biennale to intermedialne i  interdyscyplinarne wydarzenie artystyczne poświęcone sztuce współczesnej, kontynuujące ideę „Konstrukcji w Procesie”.

Fokus Łódź Biennale wyróżnia wśród innych światowych wystaw fakt, że artysta zobowiązany jest stworzyć unikalny projekt na miejscu (w przeciwieństwie do innych wystaw tego typu, które są na ogół wyrazem myśli kuratorskiej). Pole działania zostanie więc przekazane artystom - dzięki temu otrzymują oni więcej swobody twórczej i umożliwią mieszkańcom miasta uczestniczenie w procesie twórczym. Fokus Łódź Biennale odbędzie się wzdłuż ulicy Piotrkowskiej, od placu Wolności do placu Niepodległości. Zamiarem organizatorów jest twórcze wykorzystanie urbanistycznej, estetycznej i socjologicznej specyfiki głównej ulicy Łodzi.

Organizatorem projektu jest Muzeum Miasta Łodzi, a jego dyrektorem artystycznym Ryszard Waśko, artysta i twórca „Konstrukcji w Procesie”. Wyboru artystów uczestniczących w Fokus Łódź Biennale dokona Komitet Selekcyjny, do którego Ryszard Waśko zaprosił Mirosława Bałkę, artystę, Gabrielę Horn, dyrektorkę Kunst-Werke w Berlinie, Hansa Ulricha Obrista, dyrektora artystycznego Serpentine Gallery w Londynie, Angelikę Stepken, dyrektorkę Villa Romana we Florencji, Jarosława Suchana, dyrektora Muzeum Sztuki w Łodzi, Richarda Vine'a, redaktora Art in America oraz Gregorego Volka, nowojorskiego krytyka i kuratora.


Więcej informacji: 

BIULETYN

MAPA WYSTAW


Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google