Wczytywanie strony... Proszę czekać...
IN/OUT Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: B?a?ej Filanowski   
29.10.2010.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

IN/OUT jest wystawą konfrontującą odmienne wrażliwości i koncepcje dotyczące fotografii oraz sztuk wizualnych, wypracowane przez młodych twórców. Tytuł wystawy sugeruje przełomowy moment, którym może być zarówno konfrontacja z szerszą publicznością jak i ostatni, najważniejszy egzamin w ramach studiów.

fot. Kamila Szopa
fot. Kamila Szopa
Prezentacja jest inicjatywą samych studentów, którzy pragną pokazać swoje prace poza murami uczelni. Wystawa to pierwszy krok w dojrzałą twórczość. Przed studentami czas dokonywania ważnych decyzji i wyborów, odrzucania i doceniania zdobytej na uczelni wiedzy oraz umiejętności.

 

 

W Galerii FabrySTREFA będą oceniani zarówno przez profesorów jak i przez odwiedzających wystawę gości. Jak zauważa opiekun grupy, profesor Grzegorz Przyborek:

„Atutem wystawy In/Out jest możliwość dostrzeżenia ciekawie rozwijających się osobowości artystycznych autorów prac oraz ogromna energia emanująca z ich zdjęć. Ta wystawa jest z pewnością propozycją ukierunkowaną do świata sztuki, próbą nawiązania z nią dialogu i oczekiwaniem na odpowiedź. (...)

fot. Irena Kalicka
fot. Irena Kalicka

Najciekawsze moim zdaniem są entuzjastyczne zmagania z medium fotografii i, co najważniejsze, poszukiwania swojej indywidualności, jaką każdy fotograf-artysta powinien wypracować. Owe zmagania z medium fotografii, wśród tak młodego grona fotografów, często nacechowane są nieukrywanym dążeniem do epatowania modnymi trendami w sztuce. Nie jest to cecha negatywna u młodych poszukujących artystów, jest to ich przywilej wynikający z otwarcia się na świat i chłonnych umysłów. To oni tworzą lub będą tworzyć nowe kierunki oraz współczesne widzenie i rozumienie świata poprzez sztukę.”

fot. Łukasz Prus Niewiadomski
fot. Łukasz Prus Niewiadomski
Swoje prace zaprezentują: Małgorzata Cień, Gosia Frączek, Dawid Furkot, Irena Kalicka, Filip Gabriel Pudło, Kamila Szopa, Agata Grzybowska, Łukasz Prus - Niewiadomski.

fot. Małgorzta Cień
fot. Małgorzta Cień
 

Organizatorzy: Studenci PWSFTVIT w Łodzi oraz Stowarzyszenie Fabrykancka.

Miejsce: Galeria FabrySTREFA

ul. Piotrkowska 138/140

(Uwaga: wejście przez parking od Roosevelta 10)

Otwarcie wystawy: 5 listopada 2010 godzina: 18.00

Wystawa czynna w godzinach: (poniedziałek – sobota) 17.00-19.00 do 15 Listopada.

www.fabrykancka.org

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google