Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Sztuka arrow Katarzyna Majak - Deschire
Katarzyna Majak - Deschire Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Galeria Manhattan   
12.11.2009.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Wystawa jest rezultatem projektu artystycznego i opowieścią historii niedoszłych zaślubin, po których pozostała biała sukienka. Opowieścią, która zdarzyła się naprawdę i posłużyła autorce wystawy by własne przeżycia wykorzystać do wykreowania doświadczenia o charakterze artystycznym.

Można ją także odczytać jak historię uwalniania się artystki z ciężaru fantazmatu inkorporowanego w obszar sztuki. Seria artystycznych działań Katarzyny Majak zakładała fetyszyzację przedmiotu - symbolu  jakim w tym projekcie stała się ślubna suknia, po to by w kolejnych artystycznych gestach odczarować go poddając badaniu jego "magiczny" potencjał w różnych kontekstach kulturowych.

Wystawa ma dwie odsłony; pierwszą "Desire" (pragnienie) prezentowała krakowska Galeria Zderzak, drugą "Deschire" (unicestwienie) w listopadzie prezentuje Galeria Manhattan.

Prezentacja w Galerii Manhattan jest kontynuacją  a jednocześnie zakończeniem projektu. Ma być finałowym aktem historii ślubnej sukienki, artystyczną dekonstrukcją przedmiotu i "unicestwieniem" obrazu - symbolu. Ma posłużyć uwolnieniu się artystki z "więzów" kultury.

Projekt Katarzyny Majak poprzez własne doświadczenia, a także odniesienia historyczne i antropologiczne zwraca uwage na zachowania i stereotypy występujące we współczesnej kulturze, które towarzyszą ceremoniom zaślubin. Może on być skierowany do każdej kobiety uwikłanej we własne fantazmaty i własną historię pożądania.

Otwarcie: 13.11.2009 godzina 19.00

Wystawa zrealizowana została we współpracy z krakowską Galerią Zderzak. 

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google