Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Sztuka arrow Królestwo
Królestwo Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Galeria Manhattan   
21.04.2010.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Królestwo, cykl eksperymentalnych działań na ogrodzie rodzinnego domu, na który składają się filmy video, instalacje i obiekty, porusza kwestie tożsamości, pamięci, przemijania oraz relacji międzypokoleniowych. Artystka odwołuje się w nim do rodzinnych historii, traum, wspomnień i bliskich osób związanych z miejscowością, w której spędziła dzieciństwo i młodość.

Celem autorki projektu staje się wizualizacja osobistych obrzędów, uczestnictwo w procesie reaktywacji przestrzeni oraz obserwacja wydarzeń, które opowiadają własną historię. Artystkę interesuje także człowiek i jego relacja z naturą, choć okazuje się, że częściej podąża tropem jego nieobecności, używając przemilczeń czy niedopowiedzeń.

Kluczową rolę w działaniach na ogrodzie odgrywają siły przyrody, które objawiają się w zmiennych cyklach pór roku oraz procesach wzrostu i rozkładu. Przyroda działa bez jakiegokolwiek nadzoru, co w rezultacie sprawia, że prace pozostawione same sobie zostają przez nią wchłonięte. Ogród rodzinnego domu staje się sceną wydarzeń, w których czas stapia się z przestrzenią, obecność z nieobecnością, a początek z końcem.

 „Królestwo (fotografie, obiekty, instalacje)

23  kwietnia / godz. 19.00

wystawa czynna: 23 kwietnia - 7 maja, 2010

Galeria Manhattan

ul Wigury 15, Łódź


Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google