Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Sztuka arrow Prosimy przygotowa? latarki
Prosimy przygotowa? latarki Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
10.11.2010.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

19 Listopada w Atlasie Sztuki zostanie otwarta intrygująca wystawa pod tytułem "Brzuch Atlasa".   Wystawa na której trudno będzie znaleźć dzieło sztuki...

"Brzuch Atlasa to już trzeci projekt przygotowany przez profesora Józefa Robakowskiego dla Atlasa Sztuki. W 2008 roku zrealizowaliśmy w naszej przestrzeni wystawienniczej indywidualną wystawę artysty zatytułowaną Manifest energetyczny, zaś w ubiegłym roku Józef Robakowski przygotował wystawę zbiorową KOLEKCJA ZDARZEŃ, sztuka istnieje poza obrazem… prezentującą fragment kolekcji Dariusza Bieńkowskiego.Obie ekspozycje zebrały świetne recenzje.

katalog

Teraz nadszedł czas na przejawy sztuki nieobliczalnej, wystawę multimedialną, którą jej autor określa jako: „operację mentalną realizowaną w geście: nieprzewidywalnym, fenomenalnym, kosmicznym, niepospolitym, rewolucyjnym, szczególnym, dziwacznym, seksualnym, blagierskim, sarkastycznym, unikalnym, perwersyjnym, humorystycznym, odchylonym, spektakularnym, ekscentrycznym, podskórnym, nieprzyzwoitym, fantastycznym, groteskowym, niewiarygodnym, osobliwym, wynaturzonym, absurdalnym, tandetnym, magicznym, oburzającym, złowieszczym, nieodpowiedzialnym...”.

Na wystawie Brzuch Atlasa Józef Robakowski pokaże, w pogrążonej w ciemnościach przestrzeni wystawienniczej Atlasa Sztuki, prace ponad trzydziestu artystów. Większość z nich powstała niezależnie od wystawy, często są to prace pochodzące z kolekcji Galerii Wymiany, choć będą także dzieła stworzone specjalnie na jej potrzeby, jak choćby to, które wspólnie z więźniami jednego z łódzkich zakładów karnych przygotuje Grzegorz Drozd. Widz, aby zobaczyć ekspozycję, zmuszony będzie poruszać się z latarką w ręku. W katalogu wystawy publikujemy dwa teksty autorstwa prof. Grzegorza Dziamskiego i Stacha Szabłowskiego oraz rozmowę, jaką z artystą przeprowadziła Ewa Gorządek. Autorzy w różny i ciekawy sposób odnieśli się do pomysłu Józefa Robakowskiego pokazania swoistych kuriozów w polskiej sztuce współczesnej. Gorąco zachęcam do lektury katalogu.   Zapraszam serdecznie do odwiedzenia Atlasa Sztuki i własnego odkrywania tej wyjątkowej wystawy przygotowanej przez profesora Józefa Robakowskiego."

Jacek Michalak

Wystawa otwarta do 13 lutego 2011

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google