Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Sztuka arrow Przestrze? Ruch Czas
Przestrze? Ruch Czas Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: B?a?ej Filanowski   
19.10.2007.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Urodzony w 1927 roku w Niemczech Ludwig Wilding, należy do grona najwybitniejszych artystów, którzy ukształtowali sztukę op-artu. Tym bardziej dziwi fakt, że jest to jego pierwsza wystawa w Polsce.

materia?y ATLAS SZTUKI
 

Prezentowane na wystawie prace to głównie przestrzenne konstrukcje, zmuszające nas do ciągłego odkrywania nowych efektów, które pojawiają się wraz ze zmianą punktu widzenia.

Artysta posługuje się iluzją i złudzeniem, które zaskakują widza i zmuszają go do wnikliwej obserwacji. Jego dzieła cechuje swobodne operowanie przestrzenią, a także eksperymenty z kolorem. Za cel swojej sztuki uważa, uzmysłowienie złożoności procesu postrzegania i zmuszenie obserwatora do uruchomienia ciekawości. Artysta uczestniczył w pierwszej międzynarodowej wystawie artystów nurtu op-art. The Responsive Eye (1965) w Museum of Modern Art w Nowym Jorku, oraz w najważniejszych wystawach retrospektywnych. Mimo to Ludwig Wilding uważa, że określanie jego dzieł jako op-art, jest nie pełne, ponieważ sprowadza je do optycznej zasady, a odsuwa od duchowych wartości, jakie daje obcowanie z nimi.

 

Wystawę możemy oglądać w Galerii ATLAS Sztuki do 9 grudnia.

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google