Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Sztuka arrow Przewodnik po Kolekcji Sztuki XX i XXI wieku
Przewodnik po Kolekcji Sztuki XX i XXI wieku Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: B?a?ej Filanowski   
25.02.2010.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Muzeum Sztuki w Łodzi przygotowało podręczny Przewodnik po Kolekcji Sztuki XX i XXI wieku. Mała książeczka jest z jednej strony drogowskazem po Muzeum, a z drugiej "mikro katalogiem" rejestrującym obecny układ ekspozycji.   

źródło: materiały organizatora
źródło: materiały organizatora
źródło: materiały organizatora
źródło: materiały organizatora
Przestrzeń Kolekcji Sztuki XX i XXI wieku to (zgodnie z koncepcją kuratorów) labirynt w którym widz musi odnaleźć własną drogę. Aby ułatwić mu to zadanie Muzeum Sztuki wydało kieszonkowy przewodnik, który z pewnością pomoże w zwiedzaniu.  Znajdziemy w nim mapkę ekspozycji, indeks prezentowanych artystów oraz kolorowe zdjęcia wraz z opisami. Po wizycie  będzie pamiątką, która może zachęcić do powrotu do muzeum aby zobaczyć przeoczone lub ulubione dzieła.

Premiera przewodnika odbędzie się 27 lutego o godzinie 13.13 w ms2. Z tej okazji Muzeum zaprasza wszystkich na bezpłatne oprowadzenie po Kolekcji Sztuki XX i XXI w., które poprowadzi Leszek Karczewski – kierownik Działu Edukacji Muzeum Sztuki w Łodzi, współautor i redaktor przewodnika.

Tego dnia będzie można także zakupić przewodnik. Jego cena wynosi 20 zł. Dostępny są dwie wersje - w języku polskim (czerwona) i angielskim (czarna).

 

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google