Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Sztuka arrow ?wiat?a Leningradu
?wiat?a Leningradu Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Kurator: Tomasz Holak   
09.10.2010.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Domy Kultury Ośrodki jako spływające światło wiedzy, sztuki i nauki? Takie było ich przesłanie w „epoce” socrealizmu. Uwikłane w ową historię i zależności dziś pozostawione same sobie niczym wolne byty trwają na polu naszej kultury. 

Na taki „obraz” widziany oczami artystów : Pauliny Stępki, Jakuba Bielawskiego, Pawła Hajncla i Marcela Zammenhoffa zaprasza Galeria Promocji Młodych 15 października.

"Światła Leningradu " to projekt o widzeniu i dzisiejszym czytaniu jednostek kultury w świetle współczesnym. O pamięci, upływającym czasie tym, co pozostało. Zobaczymy zmagania czterech artystów z niełatwym materiałem jakim jest nie tylko przesłanie ideologiczne Domów Kultury, ale i  z  budynkiem i jego architekturą, by stopniowo dojść do ludzkiego łańcucha hierarchii, bo Tu ciągle on pozostaje taki sam– od dyrektora po sprzątaczkę. Czy to się uda? Czy nie powieje od wschodu wiatr niepewności i znużenia?

Galeria Promocji Młodych, Bałucki Ośrodek Kultury RONDO, Łódź ul. Limanowskiego 166, wernisaż 15 października 2010 roku, godz. 19.

www.bok.lodz.pl/rondo@bok.lodz.pl, tel. 042-651-50-30 w. 16

 
Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google