Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Sztuka arrow Wystawa Romana Lipskiego
Wystawa Romana Lipskiego Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: red   
21.06.2010.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

O Romanie Lipskim i jego twórczości wiemy w Polsce bardzo niewiele. Wydaje się że, jego twórczość znana jest jedynie wąskiej grupie kuratorów i historyków sztuki. W galerii Atlas Sztuki od 25 czerwca będziemy mogli zobaczyć jego indywidualną wystawę. 

"Artysta od ponad dwudziestu lat mieszka w Berlinie. Wyjechał tam jako nastolatek w poszukiwaniu przygody i lepszego życia. Po ciężkich początkach i trudnych latach poszukiwań jest dziś człowiekiem sukcesu. Jego prace znajdują się w świetnych kolekcjach sztuki współczesnej, wymieniając tylko kolekcje  Ericha Marxa, Volkera Schlöndorffa, Boston Museum of Fine Arts oraz Colby Museum. (..)

Przed wystawą w Atlasie Sztuki spotkaliśmy się dwukrotnie, pod koniec listopada ubiegłego roku artysta odwiedził Łódź, zaś na początku maja tego roku ja odwiedziłem Romana Lipskiego w Berlinie. W stolicy Niemiec artysta przyjął mnie w swoim mieszkaniu-pracowni zlokalizowanej w starym budynku pofabrycznym, przy Feurigstrasse, w dzielnicy Schönberg. Odniosłem wrażenie, że wszystko w nim jest podporządkowane idei przewodniej istnienia tego domu i jego mieszkańca - tworzeniu. Pomimo krótkiej znajomości miałem wrażenie, że znamy się od lat, choć nasze drogi życiowe są skrajnie inne." - Tak opisuje  swoją współpracę z  Romanem Lipskim, dyrektor galerii Jacek Michalak. 

O twórczości artysty można dowiedzieć się więcej z tekstów opublikowanych na stronie Atlasa Sztuki.

Otwarcie 25.06.2010 (godzina 19.00) wystawa czynna do 12.09.2010

Galeria Atlas Sztuki,

Piotrkowska 114/116

Godziny otwarcia: wtorek-piątek 16.00-20.00, sobota-niedziela 11.00-17.00

Wstęp wolny

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google