Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Teatr
Graj? nasz? piosenk? Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Teatr Muzyczny   
20.04.2008.

W Teatrze muzycznym trwają próby do kolejnej premiery na Scenie Kameralnej, która odbędzie się w piątek 25 kwietnia br. Będzie to komedia muzyczna pt. Grają naszą piosenkę. Autorem sztuki jest słynny amerykański komediopisarz Neil Simon, laureat m.in. Tony Awards, Emmy Awards i Nagrody Pulitzera, o którym „Time” napisał: Jeśli kiedyś Broadway będzie wystawiał pomnik patronowi śmiechu, powinien to być Neil Simon.

 
Eros i Thanatos po japo?sku Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: B?a?ej Filanowski   
08.04.2008.

Spektakl „Eros and Thanatos”, Daisuke Yoshimoto, dotyka dwóch tematów, które poruszają artystów od wieków niezależnie od kręgu kulturowego - miłości i śmierci. Yoshimoto wyraża się przez teatr ciała – Butoh, który jest syntezą inspiracji japońską tradycją i zachodniego modernistycznego tańca.

 
Scenariusz dla trzech aktorów Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Art Strefa   
03.04.2008.

W dniu 7 kwietnia 2008 roku w Klubie Łódź Kaliska odbędzie się spektakl „Scenariusz dla trzech aktorów” według Bogusława Schaeffera. Będzie to kolejne wydarzenie z cyklu inicjatywy Art.Strefa, przy której z Łodzią Kaliską współpracować będzie Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

 
Samotno?? w wydaniu Dutkiewicza Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Wioleta Sekulska   
31.03.2008.

Spektakl „Samotne serca” Erica Chappel'a w reżyserii Tomasza Dutkiewicza to gra pozorów. Pozorna jest tu forma, charaktery bohaterów oraz sposób realizacji sztuki. O ile ta druga jest celowa, a nawet wymagana, pozorność formy i realizacji negatywnie wpływa na odbiór spektaklu.

 
Wszystkiego najlepszego!!! Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Wioleta Sekulska   
16.03.2008.

„Imieniny”, w reżyserii Marcina Sławińskiego, to propozycja Teatru Powszechnego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. 

 
Zabijanie Gomu?ki Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Teatr Powszechny   
05.03.2008.

Spektakl wpisuje się niezwykle ważną dyskusje o specyfice „polskiego ducha”, dając ciepły i zarazem gorzki obraz społecznego, romantycznego z ducha, marzycielstwa grzęznącego w  niemocy. Po raz pierwszy gościć będziemy na Festiwalu Teatr Lubuski z Zielonej Góry.

 
"Teremin" na festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Teatr Powszechny   
29.02.2008.

Tym razem na festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych 5 i 6 marca o godzinie 19.00 bedziemy mogli zobaczyć, najnowszy spektakl wybitnego w Europie twórcy teatralnego i filmowego Petra Zelenki, ze świetną kreacją Ivana Trojana, uznanego za najważniejszego aktora czeskiego (odznaczony m.in. Czeskim Lwem za najlepszą rolę męską).

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 28 z 36

reklama google

reklama google