Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Teatr
Moskiewski Teatr doc. na festiwalu Szuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Teatr Powszechny   
27.02.2008.

Moskiewski Teatr doc. to bez wątpienia najgłośniejszy teatr rosyjski ostatnich lat. Założony w 2002 roku przez grono dramaturgów średniego (Michaił Ugarow, Jelena Gremina, Jelena Isajewa) i najmłodszego pokolenia (Aleksander Rodionow, Aleksander Wartanow, Maksym Kuroczkin, Rusłan Malikow, Jekaterina Narszi).

 
Na szczytach panuje cisza Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Teatr Powszechny   
21.02.2008.

Kolejny spektakl tegorocznego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych wystawiany jest przez Teatr Dramatyczny z Warszawy, wyreżyserowany przez Krystiana Lupę. Sztuka ta jest niezwykłą teatralną wypowiedzią wielkiego artysty polskiej sceny, penetruje duszę artysty, jego słabości i uwarunkowania. Stanowi przykład autoironii dojrzałego reżysera.

 
Rusza Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Teatr Powszechny   
13.02.2008.

W tę sobotę Spektakl "Miłość na Krymie" Sławomira Mrożka w reż. Jerzego Jarockiego, zainauguruje XIV edycję międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Przyjęcie zaproszenia przez pana profesora Jarockiego, który w tym roku obchodzi 50-lecie pracy artystycznej, jest dla nas i dla Łodzi ogromnym wyróżnieniem.

 
"Balkon" w Sobot? Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Teatr S. Jaracza   
13.02.2008.

Szesnastego lutego w teatrze Jaracza na scenie kameralnej odbędzie się premiera spektaklu „Balkon” Jean Genet (1910-1986).  Podobnie jak inne sztuki Geneta, „Balkon”  jest ostrą satyrą obyczajową, wymierzoną przeciw społeczeństwu mieszczańskiemu.

 
"Samotne serca" drugiego lutego Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Teatr Powszechny   
01.02.2008.

Drugiego lutego o godz. 19.00 w Teatrze Powszechnym odbędzie się premiera spektaklu Erica Chappela „Samotne serca”, w reż. Tomasza Dutkiewicza.

 
"Nierz?dy" Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Teatr S.Jaracza   
26.01.2008.

Piętnastego lutego na Scenie Kameralnej teatru S. Jaracza odbędzie się premiera NIERZĄDÓW na motywach "Balkonu" Jeana Geneta. Reżyseruje Agata Duda-Gracz.

 
"Napi?cie" Pi?ty Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Wioleta Sekulska   
22.01.2008.

W najbliższy weekend Łódzki Dom Kultury, znany z zamiłowania do przedsięwzięć teatralnych, przygotował ucztę dla zwolenników teatru amatorskiego.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 35 z 36

reklama google

reklama google