Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Teatr
"Ni?y?ski" w Moskwie Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
02.03.2011.

W październiku, podczas niezwykle prestiżowego moskiewskiego festiwalu "Spotkania z Meyerholdem" zostanie zaprezentowany spektakl "Niżyński" wystawiony przez Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi wraz z Fundacją Kamila Maćkowiaka. W ten sposób obie instytucje włączą się w program promocji kultury polskiej zagranicą w ramach programu kulturalnego przewodnictwa Polski w Radzie UE w połowie 2011 roku.

 
?mier? banalna czy heroiczna? Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat. Galeria Manhattan   
01.03.2011.

Alicja Żebrowska to jedna z czołowych postaci, tworzących współczesną scenę sztuki w Polsce. Często zaliczana do nurtu sztuki krytycznej. W swoich pracach intensywnie eksploruje obszary objęte strefą tabu, podejmuje tematy marginalne, podskórne, pomijane, penetruje wyobraźnię i odmienne stany świadomości. W ostatnich kilku latach w jej twórczości widoczne są również wątki społeczne i patriotyczne..

 
Sztuki przyjemne i nieprzyjemne Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: z mat.org   
28.01.2011.

Tematem XVII edycji Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych jest rzeczywistość współczesnego teatru. U podstaw realizowanego przez nas przedsięwzięcia legło zamierzenie ukazania tego wszystkiego, co stanowi o swoistości współczesnej twórczości teatralnej. 

 
Warsztaty Machulskiego Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
03.01.2011.

8 stycznia o godzinie 11.00 odbędzie się drugie spotkanie w tegorocznym cyklu warsztatów dramaturgicznych prowadzonych przez Juliusza Machulskiego, wybitnego twórcę współczesnej komedii.

 
RETRO/PER/SPEKTYWY Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
26.07.2010.

Pięć lat istnienia Teatru CHOREA to doskonały moment na zrobienie pierwszej RETRO/PER/SPEKTYWY jego intensywnej działalności artystycznej, badawczej i edukacyjnej. Ten specyficzny festiwal teatralny powstaje jako przestrzeń konfrontacji, nowatorskich poszukiwań teatralnych, platforma spotkań warsztatowych oraz miejsce dyskusji dotyczących przemian zachodzących w teatrze XXI wieku.

 
50. urodziny spektaklu BALKON Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Pawe? Justyna   
17.03.2010.

Już w niedzielę, 21 marca, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi będzie świętować 50. urodziny spektaklu BALKON Jeana Geneta w reżyserii Agaty Dudy-Gracz.

 
Ruszy?y ?ódzkie Spotkania Teatralne 2009 Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: ?DK   
03.12.2009.

Najstarszy i najważniejszy festiwal teatru alternatywnego. Jego tradycje sięgają początku lat sześćdziesiątych. Jest dorocznym przeglądem dokonań nieinstytucjonalnego teatru poszukującego i eksperymentalnego.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 7 z 36

reklama google

reklama google