Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Kultura arrow Teatr arrow "Ni?y?ski" w Moskwie
"Ni?y?ski" w Moskwie Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: mat.org   
02.03.2011.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

W październiku, podczas niezwykle prestiżowego moskiewskiego festiwalu "Spotkania z Meyerholdem" zostanie zaprezentowany spektakl "Niżyński" wystawiony przez Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi wraz z Fundacją Kamila Maćkowiaka. W ten sposób obie instytucje włączą się w program promocji kultury polskiej zagranicą w ramach programu kulturalnego przewodnictwa Polski w Radzie UE w połowie 2011 roku.

„Niżyński” to multimedialny spektakl, który łączy w sobie teatr, taniec oraz projekcje video; scenariusz autorstwa Kamila Maćkowiaka i Waldemara Zawodzińskiego oparty jest na dziennikach słynnego tancerza polskiego pochodzenia - Wacława Niżyńskiego.

Kamil Maćkowiak zagra "Niżyńskiego" w dwóch wersjach językowych: polsko-rosyjskiej i angielsko-rosyjskiej. Zaproszenie do Centrum Meyerholda, jednego z najważniejszych centrów kulturalnych w Rosji jest wielkim wyróżnieniem. Pojawiali się tam jedynie najwybitniejsi artyści z całego świata. W latach ubiegłych Polskę reprezentowali tam Krzysztof Warlikowski i Krystian Lupa. "Niżyński" będzie podczas tegorocznych Spotkań jedynym polskim akcentem.

Dodatkowym wydarzeniem, zorganizowanym podczas prezentacji spektaklu "Niżyński" w Moskwie, będzie specjalnie na tę okazję przygotowana wystawa fotograficzna zatytułowana „Tańczyć rzeczy straszne” autorstwa Bartosza Wojciechowskiego, młodego artysty fotografika, zrealizowana przy współpracy z Fundacją Kamila Maćkowiaka. Będzie ona inspirowana spektaklem. Po powrocie z Moskwy zostanie także pokazana w Łodzi.
 

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google

reklama google