Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka
Bud?et ?odzi 2008 Drukuj Wyślij znajomemu
Gazeta Wyborcza
08.01.2008.

W tym roku władze Łodzi zamierzają zafundować nam pandemonium! Drogowcy sparaliżują całe miasto. Będą wymieniać nawierzchnie, torowiska, remontować wiadukty, kanalizację. Dlaczego? Bo mamy w budżecie na to mnóstwo pieniędzy.

 
Jaki Ksi??y M?yn? Drukuj Wyślij znajomemu
Dziennik ?ódzki
05.01.2008.

Projekt rewitalizacji dawnego osiedla robotniczego na Księżym Młynie i przy ul. Ogrodowej znów budzi kontrowersje. Uchwałę radnych w tej sprawie kwestionuje wojewoda łódzki. Część mieszkańców i miłośnicy zabytków zbierają podpisy pod protestem w tej sprawie. Potencjalni inwestorzy spokojnie czekają na koniec zamieszania.

 

 
"Piotru? i wilk" i Oscar? Drukuj Wyślij znajomemu
Dziennik ?ódzki
02.01.2008.

"Piotruś i wilk" - animowana koprodukcja polsko-brytyjska - znalazł się na skróconej liście kandydatów do nominacji do Oscara w kategorii krótkometrażowy film animowany. Powstały w łódzkim studiu filmowym Se-Ma-For "Piotruś i wilk" to jedno z najważniejszych wydarzeń kina animacyjnego ostatnich miesięcy na świecie.

 
Powitali?my Nowy Rok Drukuj Wyślij znajomemu
Gazeta Wyborcza
02.01.2008.

Kilkanaście tysięcy łodzian witało 2008 rok w centrum miasta. Życzenia noworoczne złożył prezydent miasta Jerzy Kropiwnicki. Później w niebo wystrzeliły tysiące sztucznych ogni. Miejski sylwester rozpoczął się o godz. 20 u zbiegu ulicy Piotrkowskiej i alei Piłsudskiego. Ostatniego wieczoru 2007 roku usłyszeliśmy polskich i zagranicznych artystów muzyki pop i dance.

 
?ód?, jakiej jeszcze nie mieli?my Drukuj Wyślij znajomemu
Gazeta Wyborcza
02.01.2008.

Pierwszy budynek, którego dach sięgnie ponad 100 metrów nad ziemią, pierwsze biurowce dla najbardziej wymagających ipierwsza „rewitalizacja”, która odbije nam się czkawką. To wszystko, anawet więcej, przed nami w roku 2008 i w kolejnych latach

 
Szpitale bez lekarzy Drukuj Wyślij znajomemu
Gazeta Wyborcza
29.12.2007.

Nie będzie podwyżek, nie będzie miał kto leczyć pacjentów – ostrzegali lekarze. Nie żartowali I teraz kilka szpitali znalazło się pod ścianą. Najtrudniejsza sytuacja jest w popularnej „Kochanówce”. Od wczoraj szpital psychiatryczny wstrzymał przyjęcia. Teraz dyrektor zastanawia się, czy trzeba będzie ewakuować pacjentów.


 

 
?odzianie, nie pijcie z gwinta? Drukuj Wyślij znajomemu
Gazeta Wyborcza
28.12.2007.

Nie wypada, żeby w mieście, które ubiega się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 pito szampana "z gwinta" - mówi Jerzy Kropiwnicki, prezydent miasta i apeluje, żeby w czasie sylwestrowej zabawy ulicznej łodzianie używali plastikowych kieliszków do wzniesienia toastu.   

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 498 - 504 z 552

BLOGI O ?ODZI