Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka
Nowe Centrum ?odzi z poci?giem do kultury Drukuj Wyślij znajomemu
Dziennik ?ódzki
29.12.2008.

Czy można połączyć przebudowę dworca kolejowego z kulturą? Można - odpowiadają twórcy reklamówki filmowej, w której szybko jadący pociąg zmienia się w szklaną rurę Specjalnej Strefy Sztuki, czyli nowoczesne muzeum sztuki, które ma stanąć w pobliżu dworca Łódź Fabryczna. Sam dworzec zostanie przeniesiony pod ziemię.

 
Nowych po??cze? niewiele, ale inwestycje imponuj?ce Drukuj Wyślij znajomemu
Dziennik ?ódzki
29.12.2008.

Lotniskowe biuro podróży, baza paliwowa i budowa nowego terminalu pasażerskiego to najważniejsze plany łódzkiego lotniska im. Reymonta na przyszły rok. Najkosztowniejszą inwestycją jest docelowy terminal, któy ma kosztować około 180 mln zł.

 
Camerimage i inne kulturalne wydatki Drukuj Wyślij znajomemu
Dziennik ?ódzki
29.12.2008.

Lepiej, choć ciągle mało - tak można scharakteryzować przyszłoroczny budżet województwa łódzkiego w dziedzinie kultury, zaproponowany przez Urząd Marszałkowski. Połowę budżetu przeznaczonego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego mają w przyszłym roku pochłonąć teatry.


 
?ódzkie rekordy w albumie o super Polsce Drukuj Wyślij znajomemu
Gazeta Wyborcza
26.12.2008.

Największa dziura Europy, którą widać ze stacji kosmicznej krążącej po orbicie, jest osobliwością regionu łódzkiego. Do ciekawostek Łodzi należy najbardziej okazały deptak w Polsce, gigantyczne graffiti, najdłuższa fontanna w Europie i jedyne muzeum książki artystycznej.
 
Remont torów si? przed?u?y Drukuj Wyślij znajomemu
Gazeta Wyborcza
26.12.2008.

Przebudowa torowiska na ul. Narutowicza potrwa pół miesiąca dłużej niż zakładano. Powód? Producent nie dostarczył materiałów wykończeniowych. - Czekamy na dostawę - tłumaczy MPK.

 
?ódzki Dell przejmie produkcj? z Limerick? Drukuj Wyślij znajomemu
Dziennik ?ódzki
23.12.2008.

Łódzki Dell przygotował dla pracowników prezent pod choinkę. Po Nowym Roku w fabryce może pojawić się 1200 dodatkowych miejsc pracy. A wszystko za sprawą przeniesienia produkcji komputerów z Irlandii do Polski. W tym momencie ważą się dalsze losy fabryki Della w irlandzkim Limerick. Pracę tam może stracić 2 tys. osób.

 
Kolejne zmiany przy ul. Sienkiewicza Drukuj Wyślij znajomemu
Gazeta Wyborcza
21.12.2008.

W przyszłym roku rozpocznie się budowa kamienicy pod numerem 71. Już trwa remont zabytkowego budynku, który nie tylko odzyska dawny blask, ale powiększy się o wykusz i dodatkowe piętro.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 63 z 552

BLOGI O ?ODZI