Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka arrow Dziennik ?ódzki
Zamiast Uniwersalu wyro?nie Unicity
Dziennik ?ódzki
05.01.2009.

Czytaj całośćPotwierdziły się przypuszczenia części handlowców, opuszczających przed sylwestrową nocą budynek dawnego domu towarowego Uniwersal. Jego właścicielem została spółka Inwinest, której prezesem jest Mirosław Misztal, zasiadający również w zarządzie odzieżowej spółki Monnari Trade.

 
Nowe Centrum ?odzi z poci?giem do kultury
Dziennik ?ódzki
29.12.2008.

Czy można połączyć przebudowę dworca kolejowego z kulturą? Można - odpowiadają twórcy reklamówki filmowej, w której szybko jadący pociąg zmienia się w szklaną rurę Specjalnej Strefy Sztuki, czyli nowoczesne muzeum sztuki, które ma stanąć w pobliżu dworca Łódź Fabryczna. Sam dworzec zostanie przeniesiony pod ziemię.

 
Nowych po??cze? niewiele, ale inwestycje imponuj?ce
Dziennik ?ódzki
29.12.2008.

Lotniskowe biuro podróży, baza paliwowa i budowa nowego terminalu pasażerskiego to najważniejsze plany łódzkiego lotniska im. Reymonta na przyszły rok. Najkosztowniejszą inwestycją jest docelowy terminal, któy ma kosztować około 180 mln zł.

 
Camerimage i inne kulturalne wydatki
Dziennik ?ódzki
29.12.2008.

Lepiej, choć ciągle mało - tak można scharakteryzować przyszłoroczny budżet województwa łódzkiego w dziedzinie kultury, zaproponowany przez Urząd Marszałkowski. Połowę budżetu przeznaczonego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego mają w przyszłym roku pochłonąć teatry.


 
?ódzki Dell przejmie produkcj? z Limerick?
Dziennik ?ódzki
23.12.2008.

Łódzki Dell przygotował dla pracowników prezent pod choinkę. Po Nowym Roku w fabryce może pojawić się 1200 dodatkowych miejsc pracy. A wszystko za sprawą przeniesienia produkcji komputerów z Irlandii do Polski. W tym momencie ważą się dalsze losy fabryki Della w irlandzkim Limerick. Pracę tam może stracić 2 tys. osób.

 
Vena z Yachem
Dziennik ?ódzki
19.12.2008.

Chris Cunningham - twórca teledysków dla takich artystów, jak Madonna, Bjork, Placebo, Portishead, Aphex Twin - ma być gościem przyszłorocznego Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film, który, jak już informowaliśmy, odbędzie się w Łodzi. Głośny, jedyny festiwal teledysków w Polsce przeniesie się do naszego miasta z Gdańska i stanie się częścią Pepsi Vena Festivalu.

 
Wspomnienie z szalonych lat 80.
Dziennik ?ódzki
19.12.2008.

Krasnoludek w milicyjnym hełmie - taki kształt będzie miał pomnik upamiętniający łódzki odłam Pomarańczowej Alternatywy, nazywany Galerią Działań Maniakalnych. Autorem projektu, który łodzianie wybrali w plebiscycie, jest Konstanty Czartoryski, absolwent wydziału sztuki współczesnej i rysunku w Fine Arts w Oksfordzie.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 35 z 160

BLOGI O ?ODZI