Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka arrow Dziennik ?ódzki
Norman Davies w ?odzi czuje si? jak u siebie
Dziennik ?ódzki
20.10.2008.

Za stary jestem - machał wczoraj ręką prof. Norman Davies, znakomity historyk, specjalizujący się w historii Polski. Za stary na co? Na napisanie książki o historii Łodzi. W ten sposób zbył żartem pytanie naszego reportera, czy podjąłby się napisania takiej książki jak o dziejach Wrocławia.

 
Dowcipne i zaskakuj?ce
Dziennik ?ódzki
18.10.2008.

Wystawa główna tegorocznej edycji festiwalu Łódź Design, poświęconemu szeroko pojętej sztuce projektowania, kręci się wokół hasła "Play & Joke" - "zabawa i żart". Są na niej prace, które od razu zapadają w pamięć - jak choćby radio w kształcie drewnianego krzyża, nazwane po prostu "The Radio", autorstwa Kosmos Project, czyli duetu Ewa Bochen z Warszawy i Maciej Jeleński z Mediolanu.

 
Plus Camerimage zdradza swoje plany
Dziennik ?ódzki
17.10.2008.

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage w Łodzi ma już ramowy program. Zgodnie z zapowiedziami, impreza, po raz szesnasty, odbędzie się w dniach od 29 listopada do 6 grudnia. Pałacem Festiwalowym, jak i w latach poprzednich, będzie Teatr Wielki.

 
Plus Camerimage zdradza swoje plany
Dziennik ?ódzki
17.10.2008.

Ziemia obiecana znów budzi się do życia. Kryzys gospodarczy może wręcz pomóc w przyciąganiu wielkich banków i małych firm, które założyli menedżerowie z bankrutującego City w Londynie, a nowo budowane powierzchnie biurowe w Łodzi nie będą stały puste.

 
Czy Kubica b?dzie ?ciga? si? pod ?odzi??
Dziennik ?ódzki
16.10.2008.

Polski Związek Motorowy chce wybudować ośrodek, w którym odbywałyby się wyścigi najwyższej Formuły 1, motocrossu, rallycrossu i zawody kartingowe. Chęć budowy toru zadeklarował Gdańsk. O miano polskiej stolicy sportów motorowych chce też walczyć Aleksandrów Łódzki.

 
Energia wodna roz?wietli ?ódzkie
Dziennik ?ódzki
07.10.2008.

Czy woj. łódzkie będzie krainą elektrowni wodnych i stawów rybnych? Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych opracował listę 351 miejsc na rzekach, które można zagospodarować, piętrząc tam wodę. Dziś zajętych jest około 30 takich miejsc.

 
Czy ?ód? straci ?wiatowy festiwal Camerimage?
Dziennik ?ódzki
07.10.2008.

Marek Żydowicz, dyrektor festiwalu Plus Camerimage, kolejny raz elektryzuje łodzian i polityków oświadczeniami. Tym razem znów grozi przeniesieniem festiwalu do innego miasta, ale to nie koniec. Od ruchu Żydowicza może zależeć wiele więcej, łącznie z kompromitacją urzędujących władz.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 50 - 56 z 160

BLOGI O ?ODZI