Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka arrow Dziennik ?ódzki
Dell przeniesie si? z Limerick do ?odzi?
Dziennik ?ódzki
16.09.2008.

Dell planuje zamknięcie fabryki w Limerick i przeniesienie produkcji do Łodzi - taką sensacyjną wiadomość podał wczoraj prestiżowy "The Wall Street Journal". Gazeta spekuluje, że na decyzję giganta komputerowego z USA wpłynęły czynniki finansowe. Produkcja laptopów w Łodzi nie jest tak kosztowna jak w Limerick.

 
Wulgaryzmy te? s? poezj?
Dziennik ?ódzki
15.09.2008.

Czy po obejrzeniu "Zszywania" można popaść w euforię? Czy Katarzyna Cynke i Kamil Maćkowiak uwodzą widzów? Czy Małgorzata Bogajewska, która wyreżyserowała spektakl w Teatrze im. Jaracza w Łodzi, popełniła arcydzieło?

 
Z ?odzi do Warszawy pojedziemy pó? godziny
Dziennik ?ódzki
15.09.2008.

Z Cezarym Grabarczykiem, ministrem infrastruktury, rozmawia Marcin Darda

W jaki sposób zamierza Pan zrobić dobry klimat wokół projektu szybkiej kolei? Łodzianie wciąż irytują się faktem, że w XXI w. do Kutna pociągiem jadą przez 2 godz. tylko 40 km/h.


 
Jak jecha? przez ?ód?
Dziennik ?ódzki
30.08.2008.

Łodzianie po powrocie z urlopów nie wiedzą, jak przejechać przez miasto. Przed wakacjami kierowcy narzekali na utrudnienia związane z budową Łódzkiego Tramwaju Regionalnego. Teraz roboty drogowe są bardziej rozproszone po terenie całego miasta. Najwięcej korków tworzy się w centrum.


 
Ju? tak nie latamy
Dziennik ?ódzki
29.08.2008.

Łódzkie lotnisko, jako jedyny port regionalny w Polsce, traci pasażerów - alarmują radni Platformy Obywatelskiej. Z raportu Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że w pierwszym półroczu tego roku łódzki port obsłużył 9,8 tys. pasażerów mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

 
Miasto w ciapki
Dziennik ?ódzki
14.08.2008.

Ręce opadają na widok pstrokacizny szpecącej kamienice w centrum Łodzi. Chodzi o te budynki, na których pomalowano partery ze sklepami i usługami, a reszty elewacji nie tknięto. Stąd rażące kontrasty. Inne duże miasta w Polsce uporały się z tym problemem. Łódź jakoś nie potrafi, przez co zaczyna coraz bardziej przypominać miasto Trzeciego Świata.


 
Wypowiedzieli wojn? ulicznym handlarzom
Dziennik ?ódzki
08.08.2008.

Potrzebne są zmiany w przepisach, by skończyć z pudełkowym handlem na łódzkich ulicach. Taki wniosek płynie ze spotkania straży miejskiej, policji, straży granicznej, inspekcji handlowej i sanitarnej, urzędów skarbowych i legalnych kupców, które wczoraj odbyło się w magistracie.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 70 z 160

BLOGI O ?ODZI